chrome firefox opera safari iexplorer

Хортиця — заповідник серед міста

26 листопада 2021 о 16:53

Хортиця – місце унікальне, овіяне легендами, міфами і переказами різних епох. Тут піднімаються на земну поверхню граніти, вік яких перевищує 2,5 мільярда років, саме тут знаходяться кургани – ровесники єгипетських пірамід і стародавні храми – кромлехи. Це місце сили, куди тисячі людей приходять підзарядиться життєвою енергією, а «Запорозька Січ» — символ епохи козацької вольниці, військової доблесті і самобутності українського народу. 

 Національний заповідник Хортиця, заснований на легендарному острові у 1965 році, в ці дні готується вшанувати 400-річчя пам‘яті славного Гетьмана Петра Сагайдачного.

Сьогодні лідер Громадського руху Рідна країна в Національному заповіднику «ХОРТИЦЯ» спільно з її очільником Максимом Остапенком та істориками, археографами, краєзнавцями Запоріжжя провели фахову дискусію щодо спільних просвітницьких і туристичних проектів у 2022 році.

Домовилися об‘єднати зусилля в популяризації нашої історії та її визначних героїв та героїнь. Йдеться про проекти вшанування 400-річчя пам‘яті Петра Сагайдачного, 300-річчя Григорія Сковороди та 150-річчя Соломії Крушельницької.

Також принагідно оглянув процес будівельних робіт на Хортиці. Однозначно, що зроблено багато для перетворення цього сакрального місця для українців в один із знакових місць для історичного туризму.

Однозначно, що зроблено багато корисного для перетворення цього сакрального місця для українців в один із знакових центрів історичного туризму в Україні. Натомість, має місце космополітичне невігластво від друзів офісу президента, що прагнуть вмонтувати в цю знакову територію національної історії абсурдні, типу модерні артскладові. Встановлення на кургані єдності так званого авангардистського КОЛА замість КОЗАЦЬКОГО ДОЗОРУ виглядає не просто штучним, а й шкідливим.Тож подальші будівельні та реставраційні роботи повинні проводитися за умов погодження їх з історичною, музейною та краєзнавчою спільнотою Запоріжжя та України. ХОРТИЦЯ — це наша НАЦІОНАЛЬНА СВЯТИНЯ, а не місце для артекспериментів від невігласів і заробітчан із державного бюджету!Пам‘ятаємо нашу історію!Шануємо наші традиції!

Нагадаємо , що команда Рідної країни активною діяльністю, включно з меценатською фінансовою підтримкою, у свій час доклалася до справи створення історико-культурного комплексу ЗАПОРОЗЬКА СІЧ та до пропагування заповідника ХОРТИЦЯ.

Розділи: Громадянська

25 січня

Інші дати
Тетянин день
Якщо вигляне сонце, то рано прилетять птахи з вирію, а коли сніжно - літо видасться дощовим.
Розгорнути
Народився Микола Скрипник
(1872, м. Ясинувата Донецька область – 1933) – радянський партійний і державний діяч. Активний провідник українізації.
«...Щоб український селянин пішов за донбасівським пролетарем... треба, щоб донбасівський пролетар став на бік українського селянина в національному змісті» (Микола Скрипник)
Розгорнути
Народилась Ольга Даценко
(1903, с. Шишаки Полтавської обл. - 1993) - українська актриса. Артистичну кар'єру розпочала в театрі "Березіль". Зазнала політичних репресій та заслання. Працювала в театрах України та Карело-Фінської РСР.
Розгорнути