chrome firefox opera safari iexplorer

Хортиця — заповідник серед міста

26 листопада 2021 о 16:53

Хортиця – місце унікальне, овіяне легендами, міфами і переказами різних епох. Тут піднімаються на земну поверхню граніти, вік яких перевищує 2,5 мільярда років, саме тут знаходяться кургани – ровесники єгипетських пірамід і стародавні храми – кромлехи. Це місце сили, куди тисячі людей приходять підзарядиться життєвою енергією, а «Запорозька Січ» — символ епохи козацької вольниці, військової доблесті і самобутності українського народу. 

 Національний заповідник Хортиця, заснований на легендарному острові у 1965 році, в ці дні готується вшанувати 400-річчя пам‘яті славного Гетьмана Петра Сагайдачного.

Сьогодні лідер Громадського руху Рідна країна в Національному заповіднику «ХОРТИЦЯ» спільно з її очільником Максимом Остапенком та істориками, археографами, краєзнавцями Запоріжжя провели фахову дискусію щодо спільних просвітницьких і туристичних проектів у 2022 році.

Домовилися об‘єднати зусилля в популяризації нашої історії та її визначних героїв та героїнь. Йдеться про проекти вшанування 400-річчя пам‘яті Петра Сагайдачного, 300-річчя Григорія Сковороди та 150-річчя Соломії Крушельницької.

Також принагідно оглянув процес будівельних робіт на Хортиці. Однозначно, що зроблено багато для перетворення цього сакрального місця для українців в один із знакових місць для історичного туризму.

Однозначно, що зроблено багато корисного для перетворення цього сакрального місця для українців в один із знакових центрів історичного туризму в Україні. Натомість, має місце космополітичне невігластво від друзів офісу президента, що прагнуть вмонтувати в цю знакову територію національної історії абсурдні, типу модерні артскладові. Встановлення на кургані єдності так званого авангардистського КОЛА замість КОЗАЦЬКОГО ДОЗОРУ виглядає не просто штучним, а й шкідливим.Тож подальші будівельні та реставраційні роботи повинні проводитися за умов погодження їх з історичною, музейною та краєзнавчою спільнотою Запоріжжя та України. ХОРТИЦЯ — це наша НАЦІОНАЛЬНА СВЯТИНЯ, а не місце для артекспериментів від невігласів і заробітчан із державного бюджету!Пам‘ятаємо нашу історію!Шануємо наші традиції!

Нагадаємо , що команда Рідної країни активною діяльністю, включно з меценатською фінансовою підтримкою, у свій час доклалася до справи створення історико-культурного комплексу ЗАПОРОЗЬКА СІЧ та до пропагування заповідника ХОРТИЦЯ.

Розділи: Громадянська

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути