chrome firefox opera safari iexplorer

Хортиця — заповідник серед міста

26 листопада 2021 о 16:53

Хортиця – місце унікальне, овіяне легендами, міфами і переказами різних епох. Тут піднімаються на земну поверхню граніти, вік яких перевищує 2,5 мільярда років, саме тут знаходяться кургани – ровесники єгипетських пірамід і стародавні храми – кромлехи. Це місце сили, куди тисячі людей приходять підзарядиться життєвою енергією, а «Запорозька Січ» — символ епохи козацької вольниці, військової доблесті і самобутності українського народу. 

 Національний заповідник Хортиця, заснований на легендарному острові у 1965 році, в ці дні готується вшанувати 400-річчя пам‘яті славного Гетьмана Петра Сагайдачного.

Сьогодні лідер Громадського руху Рідна країна в Національному заповіднику «ХОРТИЦЯ» спільно з її очільником Максимом Остапенком та істориками, археографами, краєзнавцями Запоріжжя провели фахову дискусію щодо спільних просвітницьких і туристичних проектів у 2022 році.

Домовилися об‘єднати зусилля в популяризації нашої історії та її визначних героїв та героїнь. Йдеться про проекти вшанування 400-річчя пам‘яті Петра Сагайдачного, 300-річчя Григорія Сковороди та 150-річчя Соломії Крушельницької.

Також принагідно оглянув процес будівельних робіт на Хортиці. Однозначно, що зроблено багато для перетворення цього сакрального місця для українців в один із знакових місць для історичного туризму.

Однозначно, що зроблено багато корисного для перетворення цього сакрального місця для українців в один із знакових центрів історичного туризму в Україні. Натомість, має місце космополітичне невігластво від друзів офісу президента, що прагнуть вмонтувати в цю знакову територію національної історії абсурдні, типу модерні артскладові. Встановлення на кургані єдності так званого авангардистського КОЛА замість КОЗАЦЬКОГО ДОЗОРУ виглядає не просто штучним, а й шкідливим.Тож подальші будівельні та реставраційні роботи повинні проводитися за умов погодження їх з історичною, музейною та краєзнавчою спільнотою Запоріжжя та України. ХОРТИЦЯ — це наша НАЦІОНАЛЬНА СВЯТИНЯ, а не місце для артекспериментів від невігласів і заробітчан із державного бюджету!Пам‘ятаємо нашу історію!Шануємо наші традиції!

Нагадаємо , що команда Рідної країни активною діяльністю, включно з меценатською фінансовою підтримкою, у свій час доклалася до справи створення історико-культурного комплексу ЗАПОРОЗЬКА СІЧ та до пропагування заповідника ХОРТИЦЯ.

Розділи: Громадянська

7 лютого

Інші дати
Народився Микола Маркевич
1804 –  український історик, письменник, етнограф, фольклорист, поет, композитор. Автор праць «Звичаї, повір’я, кухня та напої сучасних українців», «Вертеп», «Історія Малоросії» в 5 т.
Розгорнути
Народився Мечислав Солтис
(1863, м.Львів - 1929) - український та польський композитор, диригент, педагог, музично-громадський діяч.
Розгорнути
Народився Олег Антонов
1906 –  генеральний авіаконструктор створеного ним у Києві КБ, доктор технічних наук, художник, письменник; створив понад 60 типів планерів і літаків типу АН. Під керівництвом Антонова створені найбільші на той час і найкращі в світі транспортні літаки АН-12, «Антей», «Руслан».
Розгорнути
Григорія Богослова, святителя
Хмари пливуть високо - гарна погода збережеться.
Розгорнути