chrome firefox opera safari iexplorer

Студент розробив сайт та інтерактивну карту заповідника «Хортиця»

16 червня 2013 о 10:06

Випускник Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій розробив новий сайт для Національного заповідника «Хортиця», його інтерактивну карту та відповідний додаток для мобільних телефонів (на основі операційної системи «Андроїд»). Усе це з’явилося завдяки дипломній роботі талановитого хлопця.

Новинку презентували просто в інституті. Цікаво, що в острова-заповідника вже є офіційний сайт, але він, найімовірніше, змінить прописку на запропонований Олексієм ресурс. У будь-якому разі, саме таку обіцянку дав генеральний директор «Хортиці» Максим Остапенко після того, як ознайомився з розробкою.

Тут розміщено інформацію про острів, його природу і старожитності. Подорожуючи інтерактивною картою Хортиці, можна переглянути фото і тексти. Програма розповість про особливості місцевого ландшафту і запропонує найкращий маршрут руху до Хортиці з будь-якої точки міста, якщо заблукаєте, то карта дасть змогу точно вказати ваше місцеперебування.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути