Мезинський національний природний парк – особливе місце над Десною
05 листопада 2021 о 11:38
Мезинський національний природний парк – особливе місце на Чернігівщині. Він займає величезну територію, загальна площа — 31035,2 га, охоплюючи 17 сіл. Його «родзинка» – мальовничі види та звивиста Десна, єдина велика річка Європи, на якій немає ні дамб, ні водосховищ, завдяки чому вона й на сьогодні зберегла звивисте русло та заплаву такою, якою її створила природа. Ще одним “місцем тяжіння” є 70-ти метрова круча з видом на єдине озеро на р. Десна, о.Хотинь, найбільше в області.
У межах парку та біля нього є ціла низка історичних селищ і сіл, де збереглися пам'ятки архітектури — світські та храмові споруди: архітектурно-паркові комплекси, церкви. До них належать: с. Вишеньки з палацом П.О. Румянцева-Задунайського, яке було споруджено з нагоди приїзду в Україну в 1786 році імператриці Катерини ІІ, та Успенською церквою (друга половина XVIII ст.), селище Короп із церквами Іллінською (сер. XVIII ст.), Вознесенською (друга пол. XVIII) ст.) та Троїцькою (XIX ст.), с. Риботин із Миколаївською церквою (поч. XX ст.), с. Жовтневе (Різдвяне) з церквою Різдва Богородиці (кін. XVIII ст.) та дзвіницею (XIX ст.), с. Оболоння з церквою Різдва Богородиці (поч. ХІХ ст.).
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.