chrome firefox opera safari iexplorer

В Переяславі презентували «Український щорічник: Григорій СКОВОРОДА»

20 грудня 2021 о 12:35

В День святого Миколая в меморіальному музеї Григорія Сковороди Національного заповідника «ПЕРЕЯСЛАВ» презентували «УКРАЇНСЬКИЙ ЩОРІЧНИК: Григорій СКОВОРОДА». Цією подією розпочалась низка заходів, присвячених 300-річчю мандрівного філософа, яке з ініціативи ЮНЕСКО відзначатимуть у 2022 році по всьому світу. 

366 мудрих і корисних висловів Григорія Сковороди та вся історія Сковородинівської України в одному щорічнику. Нагадаємо, що команда РІДНОЇ КРАЇНИ від 2011 року готує та видає УКРАЇНСЬКІ ЩОРІЧНИКИ. Окрім, універсальних щорічників, до 200-річчя з дня народження Тараса ШЕВЧЕНКА побачив світ ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ЩОРІЧНИК, а нині до 300-річчя з дня народження — СКОВОРОДИНІВСЬКИЙ ЩОРІЧНИК.

Також в Національному заповіднику «ПЕРЕЯСЛАВ» в цей день лідер громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко долучився до привітань української малечі в хатинці святого МИКОЛАЯ. Не словом, а дитячими книгами від «РІДНОЇ КРАЇНИ», «ВЕСЕЛКИ» і Наталки ПОКЛАД, за порадою переяславського МИКОЛАЯ, він відзначив сумлінних і чемних дітей.

27 лютого

Інші дати
День пам’яті Івана Богуна
(бл. 1618, с.Брацлав Вінницька область – 27.02.1664) - український військовий і державний діяч, козацький полководець.
«Богун був тим героєм, якого неспокійний дух живе і досі і пекучим вогнем вривається в душу молоді. Він був найяскравішим представником типу тогочасних українців, що зі сміхом зустрічали небезпеку, не розв'язували вузли, а розрубували їх, не жебрали, а здобували, що вважали потрібним здобути…» (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Володимир Філатов
(1875, с.Михайлівка, Росія – 1956) - видатний медик, засновник офтальмологічної школи в Україні, запропонував власні методи лікування в офтальмології, винайшов багато оригінальних офтальмологічних інструментів.
Розгорнути
Народився Петро Нестеров
(1887, м. Нижній Новгород, Росія - 1914) - російський льотчик, член Київського товариства повітроплавання, автор так званої "петлі Нестерова". Похований у Києві на Аскольдовій могилі.
Розгорнути