chrome firefox opera safari iexplorer

В Переяславі презентували «Український щорічник: Григорій СКОВОРОДА»

20 грудня 2021 о 12:35

В День святого Миколая в меморіальному музеї Григорія Сковороди Національного заповідника «ПЕРЕЯСЛАВ» презентували «УКРАЇНСЬКИЙ ЩОРІЧНИК: Григорій СКОВОРОДА». Цією подією розпочалась низка заходів, присвячених 300-річчю мандрівного філософа, яке з ініціативи ЮНЕСКО відзначатимуть у 2022 році по всьому світу. 

366 мудрих і корисних висловів Григорія Сковороди та вся історія Сковородинівської України в одному щорічнику. Нагадаємо, що команда РІДНОЇ КРАЇНИ від 2011 року готує та видає УКРАЇНСЬКІ ЩОРІЧНИКИ. Окрім, універсальних щорічників, до 200-річчя з дня народження Тараса ШЕВЧЕНКА побачив світ ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ЩОРІЧНИК, а нині до 300-річчя з дня народження — СКОВОРОДИНІВСЬКИЙ ЩОРІЧНИК.

Також в Національному заповіднику «ПЕРЕЯСЛАВ» в цей день лідер громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко долучився до привітань української малечі в хатинці святого МИКОЛАЯ. Не словом, а дитячими книгами від «РІДНОЇ КРАЇНИ», «ВЕСЕЛКИ» і Наталки ПОКЛАД, за порадою переяславського МИКОЛАЯ, він відзначив сумлінних і чемних дітей.

7 лютого

Інші дати
Народився Микола Маркевич
1804 –  український історик, письменник, етнограф, фольклорист, поет, композитор. Автор праць «Звичаї, повір’я, кухня та напої сучасних українців», «Вертеп», «Історія Малоросії» в 5 т.
Розгорнути
Народився Мечислав Солтис
(1863, м.Львів - 1929) - український та польський композитор, диригент, педагог, музично-громадський діяч.
Розгорнути
Народився Олег Антонов
1906 –  генеральний авіаконструктор створеного ним у Києві КБ, доктор технічних наук, художник, письменник; створив понад 60 типів планерів і літаків типу АН. Під керівництвом Антонова створені найбільші на той час і найкращі в світі транспортні літаки АН-12, «Антей», «Руслан».
Розгорнути
Григорія Богослова, святителя
Хмари пливуть високо - гарна погода збережеться.
Розгорнути