chrome firefox opera safari iexplorer

«Імена України: Григорій Сковорода»

21 вересня 2010 о 11:29

Акція „Імена України: Григорій Сковорода” відбувалася у два етапи – 10 листопада 2007 р. на Харківщині та 1 грудня 2007р. на Полтавщині, напередодні 285-ї річниці з дня народження відомого філософа.

Зокрема, 10 листопада, у с. Сковородинівка, де український філософ провів останні роки свого життя та помер 9 листопада 1794 року, для представників мас-медіа відбулося екскурсія у Літературно-меморіальному музеї Григорія Сковороди, а також вистава мюзиклу відомого композитора Геннадія Татарченка „Містер Сковорода” у Харківському театрі опери і балету.

1 грудня 2007 року на Полтавщині у с. Чорнухи напередодні 285-ї річниці з дня народження видатного українського філософа, поета, педагога, відбувся другий етап акції, зокрема, відвідання школи та музею Григорія Сковороди, а також вистава мюзиклу „Містер Сковорода”.

Ініціатор акції Микола Томенко:

„Невипадково в рамках акції „Україні потрібні герої” ми звертаємося до постаті українського мандрівного філософа Григорія Сковороди, адже у грудні ми відзначатимемо вже 285-ту річницю з дня його народження.

Постать Григорія Сковороди є унікальною для України, тому наше завдання – повернути його у сучасність та по-новому прочитати автора своєрідної філософії серця і філософії свободи. Переконаний, що таке сучасне прочитання Григорія Сковороди стане корисним для всієї України.

Автентичне розуміння філософії Григорія Сковороди є дуже важливим, оскільки сьогодні правляча еліта м’яко кажучи, не до кінця розуміє творчу спадщину цієї визначної постаті для України. Класичний приклад цього — те, що портрет людини, яка свого часу боролася з культом грошей і розкоші та сповідувала принцип аскетичного, простого життя (доводив важливість духу над плоттю) став чомусь символом найбільшої грошової купюри України номіналом у 500 гривень.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути