chrome firefox opera safari iexplorer

До 290-річчя Григорія Сковороди у Києві відбудеться ювілейний міжнародний форум

30 листопада 2012 о 11:07

Як повідомила «УМ» голова оргкомітету, проректор Всеукраїнського народного університету ім. Григорія Сковороди Галина Сагач, мета ювілейного форуму — не тільки вшанування пам’яті Григорія Сковороди, а й популяризація його творчої спадщини, високого прикладу особистого життя і громадської позиції. «Ідеться про органічне поєднання сковородівського вчення про щастя людини з глобальною вимогою сучасності — гармонійним розвитком суспільства, — зауважує Галина Михайлівна. — Форум матиме кілька аспектів — просвітницький, науковий, культурологічний, духовно–моральний і, сподіваємося, покладе початок іншого великого проекту — «Григорій Сковорода — 300». Адже через 10 років відзначатимемо 300–ліття інтелектуального, духовного ангела, яким є для України Григорій Сковорода. Хочемо, щоб у світлі його ідей і настанов формувалося молоде покоління незалежної України».

Очікується, що в роботі форуму візьмуть участь понад 200 дослідників життя і творчості Сковороди, науковців, письменників, культурологів, журналістів, духовних діячів, видавців — з України, Росії, Словаччини. «Будуть представники харківської школи Леоніда Ушкалова, Герої України, лауреати Національної премії ім. Шевченка, — зауважує Галина Сагач. — Зокрема, автор книги про Сковороду «Садівник щастя» Володимир Стадниченко, художник Леонід Андрієвський, поети Борис Олійник й Іван Драч, Дмитро Кремінь iз Миколаєва. Словом, збереться бомонд сковородознавців».

Зібрання розпочне роботу о 10–й годині в суботу, першого грудня, у Духовно–просвітницькому центрі за адресою вул. Жмаченка, 20 (ст. метро «Дарниця»). А в неділю відбудеться автобусна поїздка на батьківщину філософа — у село Чорнухи на Полтавщині. n

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути