chrome firefox opera safari iexplorer

УКРАЇНСЬКИЙ ЩОРІЧНИК: Григорій СКОВОРОДА

15 грудня 2021 о 12:44

З нагоди 300-річчя видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога Григорія Савовича Сковороди, «Український щорічник: Григорій Сковорода» пішов у люди!

Презентація відбудеться у Меморіальному музеї Г.С. Сковороди в Переяславі в День Святого Миколая. Знайомство із життям і творчістю мандрівного філософа буде корисним для всіх, а ознайомлення із 366 цитатами афористики Сковороди допоможе як президентам, так і пересічним громадянам. Для прикладу: «Навіщо хапаєшся за посаду, не знаючи, чи будеш на ній щасливий? Як можна її відправляти вдало, коли до неї не народжений? Хто може підписатися, що гарний цей харч буде на користь твого шлунку? Чи не ліпше сам про це можеш взнати? Справся ж сам з собою. Взнай себе». Більше про це унікальне видання та умови його придбання на фейсбук-сторінці «Український щорічник». Нагадуєм, що за рішенням ЮНЕСКО весь світ відзначатиме 300-річчя знаменитого українського філософа Григорія СКОВОРОДИ у 2022 році. 

https://www.facebook.com/m.tomenko/posts/4631136926955417

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути