chrome firefox opera safari iexplorer

УКРАЇНСЬКИЙ ЩОРІЧНИК: Григорій СКОВОРОДА

15 грудня 2021 о 12:44

З нагоди 300-річчя видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога Григорія Савовича Сковороди, «Український щорічник: Григорій Сковорода» пішов у люди!

Презентація відбудеться у Меморіальному музеї Г.С. Сковороди в Переяславі в День Святого Миколая. Знайомство із життям і творчістю мандрівного філософа буде корисним для всіх, а ознайомлення із 366 цитатами афористики Сковороди допоможе як президентам, так і пересічним громадянам. Для прикладу: «Навіщо хапаєшся за посаду, не знаючи, чи будеш на ній щасливий? Як можна її відправляти вдало, коли до неї не народжений? Хто може підписатися, що гарний цей харч буде на користь твого шлунку? Чи не ліпше сам про це можеш взнати? Справся ж сам з собою. Взнай себе». Більше про це унікальне видання та умови його придбання на фейсбук-сторінці «Український щорічник». Нагадуєм, що за рішенням ЮНЕСКО весь світ відзначатиме 300-річчя знаменитого українського філософа Григорія СКОВОРОДИ у 2022 році. 

https://www.facebook.com/m.tomenko/posts/4631136926955417

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути