chrome firefox opera safari iexplorer

На Лисій горі влаштують «еко-шабаш»

30 жовтня 2015 о 13:11

31 жовтня студенти-біологи та волонтери влаштують еко-шабаш на Лисій горі.

Про це повідомив заступник директора Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

«Еко-шабаш – захід студентської природоохоронної організації ДОП „Зелене майбутнє“, присвячений перетворенню регіонального ландшафтного парку „Лиса гора“ з місця „з дурним запахом“ на культурно-історичний та природоохоронний простір», — пояснив еколог.

За словами природоохоронця Олексія Марущака, подібний захід є не першим.

У жовтні Лису гору уже прибирали волонтери. За 4 дні активісти вивезли з території гори близько 15 тонн побутових та будівельних відходів.

«Щоб не допустити повторного перетворення гори звалище, 31 жовтня – у день року, коли Лисогір'я збирає рекордну кількість відвідувачів завдяки „темній“ стороні своєї історії – ми проведемо день екоосвітніх майстер-класів, лекцій та екскурсій, який плавно перейде у вечір, присвячений тематиці Хеллоуїну», — розповів Марущак.

Він додав, що у денній програмі на гостей заходу чекатимуть природничі лекції, присвячені рятуванню кажанів, підгодівлі птахів і виготовленню гніздівель для них, збереженню вікових дерев, зоозахисту та іншим аспектам практичної природо охорони.

А також цікаві зустрічі з експертами НЕЦУ, Всесвітнього фонду природи (WWF), Голосіївського нацпарку, Національного історико-культурного музею «Київська фортеця» тощо.

Вечірня розважальна програма міститиме музичні, літературні і театральні складові, нічний квест територією.

Організатори запрошуються всіх до участі – у якості гостей або волонтерів проекту.

Джерело: ЕраМедіа
Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути