chrome firefox opera safari iexplorer

Скільки в Україні радянських вулиць? (дослідження)

11 листопада 2015 о 13:57

З більш ніж 90 тисяч вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ України, Закон про декомунізацію до початку вересня поширювався щонайменше на 10 тисяч топонімічних об'єктів. Про це йдеться в дослідженні компанії Яндекс.Україна.

Найбільше їх залишилося в Київській області і великих східних областях країни, а повний топ-5 регіонів з найбільшою кількістю «комуністичних» назв виглядає так:

1. Київська область — понад 2000 назв вулиць
2. Донецька область — близько 1400
3. Дніпропетровська область — понад 1000
4. Харківська область — близько 900
5. Луганська область — більш як 800

У Західній Україні вулиць з «радянськими» назвами залишилося зовсім мало — наприклад, в Івано-Франківській області їх менш ніж 20, а в Тернопільській, як і у Львівській, таких вулиць всього близько десятка.

Серед «радянських» топонімів найбільше зустрічається назв на честь Леніна — 878. На картах України досі можна знайти 759 вулиць, проспектів, провулків, бульварів, в'їздів, площ і навіть набережних Леніна, 25 Ленінських, 35 вулиць Ілліча, а ще 60 увічнюють різних членів сім'ї Ульянових.

На другому за поширеністю місці — вулиці, назви яких асоціюються з жовтневим повстанням 1917-го року (Жовтнева, 40 років Жовтня, Жовтневої Революції та інші). Таких об'єктів — 847.

На третьому місці — Радянські вулиці і провулки. Їх все ще 501.

На четвертому — вулиці, назви яких пов'язані з комсомолом, наприклад Комсомольська, Ленінського Комсомолу або 50 років Комсомолу. Їх на Яндекс-картах — 463.

П'яте місце займають топоніми на честь Фрунзе — 312 об'єктів.

За данням дослідження, загальна довжина «радянських» вулиць України — близько 12,5 тисяч кілометрів. Приблизно стільки вийде, якщо 9,5 разів перетнути країну із заходу на схід чи назад. Якщо з'єднати такі вулиці в одну, вона дотягнеться від Києва до Австралії.

Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...