chrome firefox opera safari iexplorer

В аеропорту «Бориспіль» відкрили виставку робіт Марії Примаченко

18 листопада 2015 о 11:35

Вчора, 17 листопада 2015 року, у міжнародному аеропорту «Бориспіль» відбулося урочисте відкриття унікального культурологічного проекту «Галерея національної гордості», головна ідея якого — популяризація української культури.

Суть цього проекту полягає в тому, що пасажири головного аеропорту України зможуть побачити кращі роботи українських художників, фотографів, скульпторів і меценатів, щоб «увезти з собою часточку України», говорить в інтерв’ю «UA:Перший» в.о. директора аеропорту «Бориспіль» Євген Дихне.

Робота «Галереї» розпочалась із виставки картин відомої української художниці, лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка — Марії Примаченко, яка посідає одне з найпочесніших місць серед визначних митців XX століття.

«Ми відкрили цю виставку, щоб прикрасити аеропорт «Бориспіль» роботами українських художників, щоб ідентифікація була саме з роботами наших митців. Це, до речі, вже робиться у деяких аеропортах Європи. А оскільки найяскравішим художником України, на нашу думку, є Марія Примаченко, то ми вирішили розпочати наш проект з виставки саме її робіт», — сказав в.о. директора аеропорту.

На цій виставці представлено 44 оригінальні роботи Марії Примаченко, кожна з них підписана словами, віршами, які написала сама авторка картин, повідомляє журналіст «UA:Перший».

Представлені картини Марії Примаченко можна буде побачити в аеропорту ще протягом двох місяців, потім їх замінять на роботи інших українських художників, фотографів або скульпторів.

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути