chrome firefox opera safari iexplorer

Одеські активісти створили концепцію ідеального автобусу для українських міст

01 грудня 2015 о 12:00

Одеські активісти вирішили розробити концепцію правил та характеристик громадського транспорту, яку можна було б прийняти на законодавчому рівні у кожному місті України та застосувати на практиці.

Проект “Мій ідеальний автобус” поки що представлений лише у вигляді міні-сайту, на якому зібрані всі необхідні характеристики такого транспорту. За словами авторів проекту, їх мета – не лише створити спільноту для відстоювання інтересів пасажирів, а й боротися за європейську якість пасажирських перевезень у містах України.

“Для більшості людей, включаючи автора проекту, поїздка в наземному громадському транспорті, як в межах міста так і поза ним, супроводжується справжнім випробуванням, приниженням власної гідності, безправністю перед приватними перевізниками і жахливим станом муніципального транспорту. Я хочу змінити це, але щоб це виправити потрібно бажання всіх людей, які також як і я, користуються громадським транспортом по всій країні, відстоювати свої права і вимагати перегляду політики міського транспорту”, – йдеться на сайті проекту.

У більшості міст автобусний парк складають «маршрутки», де водій є контролером і водієм одночасно. Автобуси брудні, тісні, взимку холодно, а влітку душно. Справжнім випробуванням є поїздка в годину пік, передача грошей через весь салон і хамство водіїв. Не дивно, що навіть найбільш милі “божі кульбабки” стають в таких умовах просто нестерпними від злості.

 

На основі зібраних побажань та вимог законодавства, активісти зібрали концепт “ідеального автобусу”:

городской автобус украина-01

screenshot-mydreambus.tilda.ws 2015-08-07 14-53-57

Серед головних вимог, які повинен виконувати сучасний міський автобус:

– Номер маршруту видно тим, хто погано бачить
– Працюючий кондиціонер і опалення салону
– Зручні і практичні сидіння
– Контроль за автобусом по геолокації
– Постійна чистота і порядок в салоні
– Конструкція автобуса з низькою підлогою
– Охайні та ввічливі водії
– Дотримання часу
– Оплата проїзною картою
– Тоновані вікна
– Відсутність музики водія в салоні
– Оголошення зупинок

Джерело: inspired
Розділи: Суспільство

14 січня

Інші дати
Народився Опанас Сластіон (Сластьон)
(1855, Бердянськ – 1933) – маляр і графік романтично-народницького напряму, етнограф і педагог.
Розгорнути
Народився Іван Огієнко (церковне ім’я Іларіон)
(1882, с. Брусилів Житомирська область – 1972) - український церковний та громадський діяч, митрополит, мовознавець, історик церкви, педагог. Автор «Історія українського друкарства», «Історія української літературної мови», перекладів Біблії та Св.Письма українською мовою.
«Немає в людини нічого милішого над свою рідну землю. Де хто народився, де провів свої дитячі роки, до тієї землі прив'язується він усією душею на ціле життя. А хто, буває, відірветься від своєї рідної землі, той мріє завжди про неї, як про святість найбільшу…» (Іван Огієнко)
Розгорнути
Народився Василь Комісаренко
(1907, с.Черняхів Київська область – 1993) -український ендокринолог та патофізіолог, засновник української школи ендокринологів.
Розгорнути
Народився Євген Гуцало
(1937, с. Старий Животів, тепер Новоживотів, Вінницької обл. - 1995) - український письменник. Автор кількох десятків збірок прози і поезії, публіцистики ("Ментальність орди").
Розгорнути