chrome firefox opera safari iexplorer

НОК закликає федерації дотримуватись трирічної заборони спортсменам виступати за інші країни

04 грудня 2015 о 15:07

Віце-президент Національного олімпійського комітету Микола Томенко поінформував, що вчора на засіданні НОКу обговорювалося питання щодо можливої зміни громадянства та виступів українських спортсменів за команди інших країн світу.

«Останніми роками деякі спортивні федерації почали погоджувати клопотання українських спортсменів про скорочення або відміну трьохрічного терміну заборони виступати за інші країни. НОК, проаналізувавши ситуацію, що склалася, одноголосно прийняв рішення про те, що необхідно чітко дотримуватися вимог міжнародної Олімпійської хартії щодо так званого «трирічного карантину», – повідомив М. Томенко.

Отож, практика, коли українські федерації йшли на поступки перед спортсменами і, як виключення, давали згоду на можливість виступати за інші країни, за сьогоднішніх обставин є неприпустимою, зауважив віце-президент НОКу.

«Тому НОК сподівається, що і наші спортивні федерації будуть дотримуватися чітких вимог чинної Олімпійської хартії, яка забороняє виступи спортсменам, що готувались та виступали за національні збірні своїх країн, виступати за інші країни протягом трьох років», – підсумував Микола Томенко.

Він також додав, що натомість держава загалом та всі структури, що відповідальні за фізичне виховання і спорт, повинні докласти усіх зусиль, щоб і методами патріотичного виховання, і методами державної підтримки зробити все, щоб молоді спортсмени України не залишали нашу державу, а вважали за честь її представляти на світовій спортивній арені.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути