chrome firefox opera safari iexplorer

Львів став «Містом літератури ЮНЕСКО»

12 грудня 2015 о 16:05

Таке повідомлення міститься на сайті мережі Creative Cities, яка оголосила назви міст-переможців у різних номінаціях, повідомляє Українська правда. Життя.

Львів став «містом літератури» ЮНЕСКО.

Статус Міста літератури для Львова означатиме інтеграцію у світовий книжковий контекст, розвиток літературного туризму, популяризацію українських культурних набутків у світі.

Львів підтримали такі міста як Едінбург, Мельбурн, Дублін, Норвіч та Краків.

Львів у списку міст-переможців

«Ні, ми не отримаємоо грошей за цей статус. Але це — визнання нашої роботи, та доступ до мережі інших міст, що беруть участь в програмі Creative Cities», — прокоментувала виданню Богдана Брилинська з управління культури ЛМР.

Вона зазначила, що одним з перших ініціаторів участі Львова у програмі Міста літератури ЮНЕСКО став Форум видавців.

«Тепер ми мусимо працювати, щоб підтверджувати цей статус. Вірю, що цей титул стане поштовхом для нових міжнародних проектів. Це дає можливість відчути себе визнаним. Недарма в програмі креативних міст література є окремим містецтвом. А Львів має багату літературну історію, він надихає на творчість», — каже Богдана Брилинська.

Львів здобув цей статус лише з другої спроби. Перша заявка, яку подали у 2013 році, була відхилена.

«Місто літератури ЮНЕСКО» – це проект в рамках мережі Creative Cities. Статус було впроваджено у 2004 році.

Метою програми є сприяння соціальному, економічному і культурному розвитку міст.

Зараз носіями звання «Місто літератури ЮНЕСКО» є Единбург, Мельбурн, Айова, Дублін, Рейк’явік, Норвіч.

Цього року до них доєднались Багдад, Барселона, Любляна, Монтевідео, Обідос, Тарту, Ульяновськ та Львів.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути