chrome firefox opera safari iexplorer

Україна за Індексом людського розвитку на 81-ому місці

18 грудня 2015 о 09:56

Україна за Індексом людського розвитку на 81-ому місці серед 188 країн світу.

Про це повідомив радник з питань демократичного врядування Програми розвитку ООН в Україні Маркус Бранд під час презентації в Києві Звіту ПРООН з людського розвитку 2015 року.

«За період з 1990 року значення Індексу людського розвитку України зросло з 0,705 до 0,747 — тобто на 6%. Цей показник належить до категорії високого рівня розвитку і ставить Україну на 81 місце серед 188 країн», — сказав Маркус Бранд.

Водночас академік НАНУ, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України Елла Лібанова зазначила, що це не вельми втішні результати, темпи розвитку України за цим показником менші, ніж в інших країнах.

«Ми бачимо прогрес, якого досягли порівняно з 1990 роком — тобто за 1991 — 2015 роки, і прогрес, якого ми досягли  порівняно з 1980 роком. Але узагальнений плюс за Індексом людського розвитку ми маємо  0,042. І прогрес у ці роки досягався за рахунок найбідніших країн, де найпростіше досягти прогресу», — підкреслила вона.

Лібанова уточнила, що країни першої групи (з найвищим рівнем людського розвитку) збільшили ІЛР на 0,083 — тобто практично вдвічі більше, ніж Україна; другої групи (куди входить і Україна) — на 0,128, тобто втричі більше, ніж Україна; навіть країни Європи та Центральної Азії збільшили ІЛР більше, ніж Україна.

«По світу ж у цілому ІЛР зріс на 0,122 — тобто втричі більше, ніж Україна. Тож не треба захоплюватися нашими результатами. Вони повільніші, ніж це спостерігається в інших країнах», — сказала Лібанова.

Індекс людського розвитку  - інтегральний показник, що розраховується щорічно для міждержавного порівняння і вимірювання рівня життя, грамотності, освіченості і довголіття, як основних характеристик людського потенціалу досліджуваної території.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути