chrome firefox opera safari iexplorer

Україна четверта за індексом свободи ЗМІ у «Східному партнерстві»

12 листопада 2013 о 13:27

Україна посідає четверте місце серед шести країн «Східного партнерства» за індексом свободи засобів масової інформації, випереджаючи Азербайджан та Білорусь.

Такі дані під час засідання «круглого столу» в Києві у вівторок оприлюднив програмний директор міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна» Андрій Кулаков, передає кореспондент Укрінформу.

«Згідно з індексом Молдова посіла перше місце, Грузія — друге, Вірменія та Україна опинилися на третій та четвертій сходинках відповідно, а п'яте та шосте місця дісталися Азербайджану та Білорусі. Завдання індексу полягає у виявленні «больових точок» країн шістки для подальшого лобіювання їх вирішення», — зазначив Кулаков.

Аналізуючи результати дослідження, координатор проекту від «Інтерньюз-Україна» Наталія Сад зауважила, що попри найбільший прогрес, досягнутий Україною у взаєминах з ЄС, четверте місце в індексі свободи ЗМІ вказує на недосконале законодавство та системні порушення його дотримання.

Окрім того, учасники «круглого столу» представили «ТОП-3 події, які сприяли розвитку та захисту свободи ЗМІ регіону» та «ТОП-3 події, які перешкоджали становленню вільних медіа регіону» за липень-вересень 2013 року у шести країнах «Східного партнерства». Говорячи про Україну, головний редактор сайту «www.mediafreedomwatch.org» Анатолій Марциновський констатував, що найбільш негативним трендом на медіа в Україні за ці три місяці 2013 року стали кібератаки на поштові скриньки журналістів з метою їх дискредитації та створення клону «Української правди».

Водночас, за словами Марциновського, позитивом є судове рішення у справі Ольги Сніцарчук та Владислава Соделя, а також внесення на друге читання законопроектів про суспільне мовлення та роздержавлення ЗМІ і відкликання законопроекту №3301 про внесення змін до Закону «Про доступ до публічної інформації», який міг значно ускладнити роботу журналістів.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути