chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові встановилюють пам’ятник автору музики українського гімну

25 грудня 2015 о 09:51

Бронзову скульптуру Михайла Вербицького встановили у Львові на відведеній площі, на перетині вулиць Степана Бандери, Генерала Чупринки та Михайла Вербицького. Місце організатори обрали дуже символічне, адже, окрім перетину вулиць, названих на честь великих українців, позаду пам’ятника розташовується школа, а навпроти височіє костел Марії Магдалини, частину якого займає Будинок органної музики.

Виконком міської ради ще в 2013 році затвердив місце для монумента. Відтоді проводили підготовчі роботи, облаштовували територію, виготовляли скульптуру. До цього часу єдиний пам’ятник Михайлові Вербицькому в Україні стояв у рідному місті композитора — Яворові, що на Львівщині.

Точна дата відкриття львівського пам’ятника наразі не відома. Раніше повідомлялося, що пам’ятник буде відкритий до кінця 2015 року, який на Львівщині був оголошений роком Михайла Вербицького.

Як розповів журналістам Володимир Середа, голова товариства «Надсяння», яке займалося збором коштів на пам’ятник, його кінцевий кошторис може збільшитись. Наразі товариство назбирало 900 тисяч гривень.

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути