chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові встановилюють пам’ятник автору музики українського гімну

25 грудня 2015 о 09:51

Бронзову скульптуру Михайла Вербицького встановили у Львові на відведеній площі, на перетині вулиць Степана Бандери, Генерала Чупринки та Михайла Вербицького. Місце організатори обрали дуже символічне, адже, окрім перетину вулиць, названих на честь великих українців, позаду пам’ятника розташовується школа, а навпроти височіє костел Марії Магдалини, частину якого займає Будинок органної музики.

Виконком міської ради ще в 2013 році затвердив місце для монумента. Відтоді проводили підготовчі роботи, облаштовували територію, виготовляли скульптуру. До цього часу єдиний пам’ятник Михайлові Вербицькому в Україні стояв у рідному місті композитора — Яворові, що на Львівщині.

Точна дата відкриття львівського пам’ятника наразі не відома. Раніше повідомлялося, що пам’ятник буде відкритий до кінця 2015 року, який на Львівщині був оголошений роком Михайла Вербицького.

Як розповів журналістам Володимир Середа, голова товариства «Надсяння», яке займалося збором коштів на пам’ятник, його кінцевий кошторис може збільшитись. Наразі товариство назбирало 900 тисяч гривень.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...