chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові до 200-річчя від дня народження М.Вербицького експонують рукопис гімну України

04 березня 2015 о 08:50

Українці відзначають 200-річчя від дня народження автора музики до гімну «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького. З цієї нагоди у Львівському музеї історії релігії відкрили виставку архівних документів, фотографій та ікон.

«Із різних музеїв України і Польщі, історичного архіву та бібліотеки імені Василя Стефаника ми зібрали десятки документів. Це ноти, автографи отця Михайла Вербицького. Раритетом є оригінал метрики про його народження», – розповіла заступник директора Львівського музею історії релігії Зоряна Білик.

«Ми маємо один з найцікавіших експонатів – рукопис з автографом отця Вербицького, писання його музики до слів «Ще не вмерла Україна». І спочатку цей запис був зроблений отцем Вербицьким як твір для сольного виконання під гітару», – додала Зоряна Білик.

На виставці також презентують фотографії Юрія Гаврилюка, який робив світлини церков, до яких мав стосунок отець Михайло Вербицький.

Окрім того, демонструють ікони художниці з Польщі Малгожати Давидюк, намальовані на дошках із церкви села Млини, де служив отець Вербицький.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути