chrome firefox opera safari iexplorer

Розпочалась всеукраїнська акція за зняття Московським патріархатом анафеми з Івана Мазепи

22 лютого 2016 о 12:19

Тернопільська інтелігенція та релігієзнавці започаткували Всеукраїнську кампанію за зняття Московським Патріархатом анафеми з гетьмана Івана Мазепи, повідомляє «Релігія в Україні»з посиланням на Т-v.te.ua.

Неспроможність Української Православної Церкви (Московського Патріархату) скасувати анафему, накладену ще у 1708 році на гетьмана Івана Мазепу, є свідченням залежності її від Російської Православної Церкви, вважає голова Тернопільської організації Асоціації творчої інтелігенції «Світ культури» Віктор Уніят.

Через політичну вмотивованість анафеми вона не пройшла рецепцію в інших православних церквах світу.

Проти анафеми в Україні у різний час виступили найбільші християнські Церкви — УГКЦ, УАПЦ, УПЦ КП, окрім УПЦ (МП), яка наприкінці 2000-х років оголосила, що цим питанням займається її Богословська комісія. Досі ніяких результатів з цього приводу комісія УПЦ не оприлюднювала.

На переконання авторів теперішньої ініціативи, ідея скасування анафеми знайде широку підтримку серед громадських і політичних структур, інтелігенції і патріотів по всій Україні, особливо в умовах анексії Росією Криму та початку військової агресії проти України.

Активісти просять небайдужих приєднуватись до акції, поширювати інформацію про неї у соцмережах, вимагати у місцевих представників УПЦ (МП) публічно висловити власну позицію щодо анафеми гетьману Мазепі тощо. «Розраховуємо, також, на підтримку нашої кампанії Українським інститутом національної пам'яті, оскільки він відіграв ключову роль у декомунізації незалежної соборної України. Зараз його підтримка допоможе розвінчати російські міфи про Івана Мазепу» — каже Віктор Уніят.

Голова правління обласної Асоціації релігієзнавців Тернопільщини, доктор історичних наук Ярослав Стоцький зазначає: «Аспект зняття анафеми з українського гетьмана Івана Мазепи є виразником патріотичної свідомості кожного українця незалежно від його конфесійної чи мовної приналежності. Тому дана ініціатива є рухом до толерантності та консолідації українського суспільства, вона формуватиме протидію імперіалістичним стратегічним планам Росії в контексті т. зв. „русского мира“ і, таким чином, утверджуватиме український патріотизм і любов до України».

Джерело: РІСУ
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути