chrome firefox opera safari iexplorer

День святого Патрика-це свято ірландське, втім, в зелене одягається і Україна

17 березня 2016 о 10:14

Святий Патрик – покровитель Ірландії, зробив чимало, щоб у країні поширилося християнство. Зелений – символ свята. Колір здобув особливий статус завдяки ще одному атрибуту цього дня – трилиснику. З його допомогою святий пояснював людям триєдиність Бога.

Сьогодні не лише вшановують святого, а й висловлюють любов до Ірландії. Причому це роблять по всьому світу. У Нью-Йорку на честь свята проходить найбільший парад. У Чикаго місцеву річку зафарбовують натуральними барвниками, а політики вдягають краватки зеленого відтінку.

В Україні це свято зазвичай відзначають у автентичних ірландських пабах за кухлем пива. Також, безліч розваг та вечірок влаштовують самі ірландці для для ознайомлення з культурою країни.

Ірландська гвардія – підрозділ британської армії – отримує гілочки трилисника із рук королівської особи. Цього року їх вручатиме принц Вільям. Найбільш охочі святкувати цього дня навіть перевдягаються у лепреконів – персонажів із ірландських міфів. Руда борода і білі шкарпетки – головні аксесуари. А для повноти образу можна станцювати в центрі міста кейлі чи будь-який інший народний танець ірландців.

І звісно, ніяк без пива чи віскі. На день святого Патрика ллються ріки алкоголю, спеціально до цього дня готують зелене пиво. Правда, в Ірландії воно геть непопулярне – там надають перевагу вітчизняному «Гіннесу». Кумедно, але ще 40 років тому ірландці, на відміну від всього світу, не могли святкувати День святого Патрика у пабах. Закон зобов'язував їх бути зачиненими 17 березня. Одіозну вимогу скасували у 70-х.

Джерело: 24 канал
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути