chrome firefox opera safari iexplorer

Закон про державне фінансування профтехучилищ було ветовано незаконно?

21 березня 2016 о 13:30

Коментуючи вето Президента на Закон про зміни до Держбюджету щодо фінансування професійно-технічної освіти (реєстр. № 3830-3), Микола Томенко наголосив, що цей закон має бути підписаний Головою ВР та офіційно оприлюднений як такий, що набув чинності.

Так, згідно з офіційною інформацією порталу Верховної Ради, відповідний законопроект було ухвалено в парламенті 4 лютого 2016 року голосами 297 народних депутатів. 9 лютого Закон було підписано Головою ВР і направлено на підпис Президенту. 18 березня 2016 р. – закон ветовано.

Микола Томенко зауважує, що для ухвалення такого рішення Президентом було витрачено 38 календарних або 28 робочих днів, що прямо суперечить ч. 2 ст. 94 Конституції України, де імперативно встановлено: «Президент України протягом п’ятнадцяти днівпісля отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду».

«У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений», – роз’яснює ч. 3. ст. 94 Конституції України. 

«Отож, вимагаю від Голови Верховної Ради ПІДПИСАТИ ТА ОПРИЛЮДНИТИ Закон України про зміни до Державного бюджету на 2016 рік щодо фінансування професійно-технічної освіти, а від Уряду – ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЙОГО ВИКОНАННЯ», – підсумував Микола Томенко.

«У разі, якщо Голова Верховної Ради не виконає норми Конституції України, я разом зі своїми колегами-депутатами, зокрема Д. Добродомовим, Ю. Дерев”янком та іншими (як і в історії з підписанням Закону про заборону експорту лісу-кругляку) будемо звертатися до Вищого адміністративного суду України з вимогою Голові ВР виконати прямі норми Конституції і не допустити повторного розгляду незаконно ветованого Закону про фінансування ПТУ», – зазначив Микола Томенко.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути