chrome firefox opera safari iexplorer

Чужих дітей не буває? В Україні зареєстровано 73 тис. 182 дітей-сиріт

14 квітня 2016 о 10:47

На 1 січня 2016 року в Україні було зареєстровано 73 тис. 182 дітей-сиріт.

Про це у ході прес-конференції повідомив заступник директора Департаменту із захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики Володимир Вовк.

«Протягом минулого року 1 тис. 868 дітей були усиновлені, тобто лише 10% від потреби», – зазначив заступник директора Департаменту із захисту прав дітей та усиновлення.

Вовк повідомив, що за даними офіційної державної статистики, на 1 січня 2016 в Україні (без урахування окупованих територій сходу і Криму, де також залишилися наші діти-сироти, і вони повинні входити в статистику) 73 тис. 182 дітей-сиріт. З них у Донецькій області – 4 тис. 709, у Луганській – 1 тис. 432 дитини. При цьому він наголосив, що із загальної кількості таких дітей лише 20-23% – сироти, а решта дітей є сиротами при живих батьках, діти, позбавлені батьківського піклування.

«Перший і головний акцент державі та громадськості слід робити на роботі з сім'єю, на поновлення батьківських прав, неможливості забирати дитину у батьків. Але для цього необхідно задовольнити потреби сім'ї. Цьому сприяє і патронатна форма виховання дітей, біологічні батьки яких позбавлені своїх прав», – сказав Вовк.

Також він додав, що із загальної кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, понад 52 тис. 906 перебувають під опікою найближчих родичів, в інтернатних установах залишаються близько 6 тис. 600 дітей, 25 тис. дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах і не можуть виховувати дітей. 18 тис. дітей можуть бути усиновлені. При цьому національне усиновлення, за даними Вовка, значно переважає над міждержавним.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути