chrome firefox opera safari iexplorer

«Розумні» системи освітлення скоротять витрати на електроенергію до 90%

15 квітня 2016 о 16:19
Вже зроблено чимало різноманітних «розумних» пристроїв, що мають допомогти економити енергоресурси. Консалтингова компанія Gartner Inc. (США) вирішила проаналізувати, наскільки популярними та корисними для людей стануть «розумні» системи в найближчій перспективі.
Дослідження показало, що кількість «розумних» енергосистем збільшиться з 46 млн в 2015 році до 2,54 млрд в 2020 році. Зокрема, впровадження систем інтелектуального управління освітленням дозволить скоротити витрати на електроенергію не менш ніж на 50% в порівнянні з традиційними системами на лампах розжарювання, а при належному ступені автоматизації — на всі 90%.
Найбільшими споживачами таких систем можна назвати приватні фірми. Приміром, торік комерційні площі, що використовували «розумне» освітлення, становили від 300 млн до 500 млн кв. футів, а в 2015 році очікується подвоєння цього показника.
На найближчу перспективу Gartner робить ставку на поєднання світлодіодного освітлення з датчиками і засобами управління, можливістю підключення та взаємодії, аналітичними засоби та інтелектуальними рішеннями.
Джерело: ecotown
Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути