chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові проходить фестиваль півметрових писанок

19 квітня 2016 о 12:20

У рамках відзначення Великодня у Львові, на площі біля Домініканського собору, просто неба запрацювала Галерея мистецьких писанок, де представлено близько півсотні півметрових авторських робіт.

Фестиваль писанок проходить у Львові шостий рік поспіль. Як розповів організатор Андрій Сидор, до розписування великодніх яєць долучилися не лише знані митці та умільці, а й аматори, юні майстри а також переселенці з Криму та Донбасу. Відтак, кожна робота – це ідея, мрія та історія.

«Звісно відвідувачі фестивалю очікують що їх здивують чимось новим. Але Великдень надто традиційне свято, щоб вигадувати щось нетрадиційне. Незабаром експозиція поповниться новими експонатами – це солодка писанка, та квіткова писанка у формі клумби. Також у Фестивалю писанок з'явиться ще одна локація у ТЦ „Форум Львів“ — це інсталяція Писанка-куб розміром 3×3 метри», — розповів Андрій Сидор.

Як розповіла художниця Дзвінка Загайська, одна з її писанок, виставлених в галереї має назву «Між небом і землею» і символізує народження нового життя, яке розквітає разом з весною і дарує нам нові надії з приходом Великодня.

«Оскільки я працюю доволі імпульсивно та ексцентрично, вона в мене вийшла доволі емоційна і жива. З одного боку я вкладала певний зміст, але і старалася щоб відчувався мій авторський стиль. Хотілося щоб моя писанка була коктейлем традиційності і творчості», — каже художниця.

Окрім цього, щороку у Галереї писанок поряд із півметровими мистецькими писанками екпонуються також і особливі писанкові арт-об'єкти. Так, минулого року це була триметрова писанка, яка поєднувала у собі тканинні та дерев'яні елементи.

Цьогоріч відвідувачі зможуть побачити писанку-вказівник, яка показуватиме напрямки та відстані до більшості музеїв Львова. Символічно, що такий вказівник встановлять саме на площі Музейній.

Поряд із експозицією діятиме і Великодня арт-майстерня, де усіх охочих, дітей і дорослих навчатимуть як розписувати писанки та розповідатимуть про значення символів і кольорів.

Виставка триватиме до 8 травня. А кошти за участь у майстер-класах, від продажу свічок-писанок у Львівській свічковій мануфактурі та мистецьких писанок з Галереї писанок організатори обіцяють передати на користь дитячого відділення ЛОДКЛ ОХМАТДИТ.

 

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути