chrome firefox opera safari iexplorer

На Рівненщині знімають фільм про Бориса Возницького

19 квітня 2016 о 17:32

Документальний фільм про легенду музейної справи України Бориса Возницького знімають на Рівненщині.

Першу частину стрічки, над якою працювали упродовж року, презентують вже цього тижня. На показ запросили доньку Бориса Возницького – Ларису Возницьку-Разінкову. Тим часом автори працюють над другою серією фільму, повідомляє «День».

Перша частина стрічки – це, передусім, екранізація біографії найавторитетнішого музейника України, пояснює режисер Микола Величковський. Вона має назву «Золота підкова Возницького» Зйомки відбувалися на Рівненщині — у селі Ульбарів, де народився Борис Возницький, у місті Дубно, а також в урочищі Гурби, де відбувався найбільшій в історії УПА бій між повстанцями та військами НКВС.

«Матеріали до фільму збирали по крупинці – там голос Бориса Возницького, там записи, там відгуки. Нам надала архіви Лариса Возницька-Разінкова, — розповідає одна з авторів сценарію Любов Пшенична. – На початку стрічки є фрагмент, коли у дитинстві Борис Возницький знайшов підкову. Власне, від цього моменту ми й відштовхувалися. Адже в подальшому саме з його ініціативи був створений популярний туристичний маршрут найвідомішими замками Львівщини «Золота підкова». Також хотілося показати, яким Борис Возницький був у дитинстві, юності. Окрім села Ульбарів, зйомки відбувалися у підземеллях Дубенського замку, де він бігав школярем, а ще у Гурбах. Річ у тім, що Борис Возницький був в УПА і проходив там вишкіл. Але перед битвою його порятували, відправивши додому. Пізніше Возницький разом із своїм учнем започаткував там будівництво пам’ятника. Але до його відкриття не дожив».

Наступна частина фільму буде про порятунок замків, зокрема, Дубенського, Олеського, Підгорецького, Золочівського. А останню серію стрічки присвятять пам’яті про Бориса Возницького.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути