chrome firefox opera safari iexplorer

Активісти просять врятувати конкурс пам’яті Володимира Горовиця

22 квітня 2016 о 12:15

Всеукраїнський конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця може припинити своє існування. Причина — нестабільна ситуація в Україні та недофінансування, пише Україна молода.

«Подію вже двічі переносили, і це стало негативним фактором для його подальшого існування», — зазначають представники ВО «Платформа громадських iніціатив», котрі виступили організаторами кампанії проти закриття конкурсу.

Якщо подія не відбудеться цього року, то про подальший шлях конкурсу можна забути. Зараз сотні небайдужих українців, серед яких багато учасників конкурсу, в соціальних мережах проводять флешмоб — викладають знімки з плакатами та надписами «Конкурсу Горовиця» — БУТИ».

«Це важлива подія для кожного талановитого маленького піаніста. Діти роками тренуються, щоб досягти висот та засвітити свій вогник серед українських талантів. Ми не можемо йти далі, не маючи тієї гори, на яку потрібно забиратися», — говорить «УМ» піаністка Олена Надвірна.

Нагадаємо, міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця заснований у 1995 році. В ньому беруть участь молоді таланти з усього світу.

Це єдиний в Україні конкурс, який є членом Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути