chrome firefox opera safari iexplorer

Коли йде дощ, одна із статуй київського будинку починає плакати

03 травня 2016 о 16:00

Будівля в стилі модерн має два парадних фасади, що виходять на Банкову і Лютеранську. Над одним з балконів вирізана монограма первісного власника — СА (Сергій Аршавський — полтавський купець 2 — ї гільдії).

Головна особливість цього двоповерхового будинку — сумне жіноче обличчя, що дивиться на Лютеранську. Коли йде дощ, по кам'яних щоках невтішної красуні течуть краплі, і здається, що вона плаче. Саме через цей барельєф будинок отримав своє прізвисько. Втім, чому «вдова», хто вона й чи тільки дощ змусив її лити сльози досі залишається загадкою. Особняк був побудований в 1907 році за проектом архітектора Едуарда Брадтмана. Після ударного будівництва Аршавський здав в оренду другий поверх, щоб розрахуватися з боргами. Як одну з байок, розповідають, ніби Аршавский поставив у дворі свого особняка залізничний вагон і пізні гості, щоб не турбувати його дружину і чотирьох дітей, могли зупинитися на нічліг там. Мовляв , їм навіть видавали постільну білизну і чай, а сам вагон мирно розгойдувався, імітуючи рух. Купець прожив в будинку всього 6 років, а потім у 1913-му змушений був його продати. У 1918 році особняк націоналізували. Там квартирували Федерація іноземних груп при ЦК РКП (б), Особливий відділ XII армії, профспілка Південно-Західної залізниці, а з після 1945 року будиночок забрали урядові структури, щоб розмішати гостей і проводити закриті вечірки. Відвідувачі тут бували знатні. За більярдним столом, і зараз знаходяться в цих стінах, любив покатати кулі другий президент України Леонід Кучма. Будучи прем'єром Росії, Володимир Путін жив тут в 1999-му. Через два роки гостювала у «вдови» радник американського президента Кондоліза Райс, мешкали в будинку Мадлен Олбрайт і Борис Березовський.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути