chrome firefox opera safari iexplorer

ФФУ України відкриє арт-павільйон у Парижі

03 червня 2016 о 17:00

8 червня в Парижі відкриється павільйон українського мистецтва, який розташується на березі Сени, поблизу знаного музею Орсе. Ця подія приурочена до Чемпіонату Європи з футболу 2016 і відбуватиметься в рамках відкритої арт-платформи «Береги Європи».

Проект «Береги Європи» об’єднає митців із країн, які беруть участь у Євро-2016, що проходитиме у Франції. Організувати український павільйон вдалося за сприяння Федерації футболу України. «Вперше в історії незалежності нашої держави спортивна організація підтримує арт-проект, – каже культурний менеджер і куратор проекту Анна Корягіна. – Це величезний крок вперед у культурній дипломатії».

Кураторка розповіла Cultprostir, що у проекті беруть участь абсолютно різні покоління митців. «Дует «Брати» і Нікіта Кравцов покажуть своє бачення Києва та інших українських міст. А картини Давида Шарашидзе є прикладом мультикультурного мислення, яке ми б хотіли підкреслити в концепції павільйону», – додала Анна Корягіна. Також свої роботи презентують художники Олександр Кадніков, Kinder Album, Юлія Носар і Костянтин Чернічкін.

У програмі українського павільйону – покази альманаху короткометражних фільмів «Місцеві» від фестивалю «86» і добірок української анімації та відеоарту, виступи київського гурту «Реве та стогне» і письменниць Катерина Бабкіної та Галини Шиян, які представлять у Парижі свої твори.

Кожна країна, яка братиме участь у «Берегах Європи», створить фреску, яка у різні способи розкаже одну історію. Українську фреску намалює художник Сергій Радкевич.

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Спорт в Україні

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути