chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відкрили виставку «Марципанові історії»

01 липня 2016 о 11:26

Марципан — особливі солодощі, що мають давню історію та неабияку популярність в Італії, Чехії та бага­тьох інших країнах. Цьому солодкому десерту присвячена низка музеїв по всій Європі та сотні легенд та історій.

Вирішили і у Львові започаткувати власну марципанову історію, пише Україна молода. 

Лялькарі та письменники, об’єднавшись із кондитерами «Майстерні Марципану», днями розповіли свої легенди й оповідання. Марципан, до слова, любили згадувати у своїх казках Ганс Христіан Андерсен та брати Грімм.

«Ця виставка унікальна вже тим, що в її площині відбувається взаємодія трьох стихій мистецтва — література, мистецтво художньої ляльки та арт-фуд», — каже організатор незвичайного експерименту Лана Малкова-Мостова. Майстрині створили ляльки, що розповідають історії марципану, кондитери доповнили експозицію солодкими їстівними шедеврами, а письменники поставили фінальний акорд — цікавими історіями та есе.

Серед експонатів — лялькові макаруни, аптекар, монарх зі сходу і ведмедики. Їх створення потребувало просто ювелірної точності.

Кожен автор працював у своєму стилі та використовував ті матеріали, які для нього є найзручнішими: пап’є-маше, полімерну глину чи моделін. Свої марципанові історії представили, зокрема, Катерина Кирилова, Олена Цілуйко, Оксана Весна. А доповнили їх цікавими та душевними текстами письменниці, серед яких Ніка Нікалео, Дарія Корній, Галина Вдовиченко.

Коротенькі оповідання-«біографії» для кожної ляльки вигадували письменниці з Львівського жіночого літературного клубу.

Диво-виставка у Львові — до кiнця серпня.

24 листопада

Інші дати
Народився Олекса Стороженко
(1806, с. Лисогори, Чернігівська область – 1874) – український письменник, етнограф, художник. Автор двотомного видання «Українські оповідання», в основі значної частини яких - народні перекази, анекдоти, прислів'я.
«Наша чудова українська врода, нагріта гарячим полуденним сонцем, навіва на думи насіння поезії та чар. Як пшениця зріє на ниві і складається у копи і скирти, так і воно, те насіння, запавши у серце й думку, зріє словесним колосом і складається у народні оповідання й легенди» (Олекса Стороженко)
Розгорнути