chrome firefox opera safari iexplorer

У Берегові з’явився пам’ятник Тарасу Шевченку. Фото

25 серпня 2016 о 14:13

В день 25-річчя Незалежності у Берегові на Закарпатті урочисто відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку. Розташований бронзовий монумент у сквері по вул. Т. Шевченка біля школи №5, яка теж носить ім’я Т. Шевченка.

Урочистості музично супроводжував чоловічий хор «Купаж» та гра на бандурі викладача Ужгородського коледжу культури і мистецтв Марії Мартинюк, а учні ЗОШ №5 різними мовами декламували «Заповіт».

IMG_2587

«Молодий Шевченко у нашому рідному Берегово! Кілька років тому я з моїми друзями Андрієм Сербайлом, Олександром Цаньком, Володимиром Маргітичем та Володимиром Бортнійчуком задумали встановити у Берегово пам'ятник Тарасу Шевченку. Обирали місце, концепцію та людей, які підтримують цю ідею. І от сьогодні, в День незалежності, Шевченко і його Кобзар стали частинкою міста. Ще раз дякую своїм закарпатським побратимам. Слава справжнім українцям! Слава Україні!», — написав в день відкриття на своїй сторінці у Фейсбуці один з ініціаторів проекту, засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко.  

До реалізації проекту також долучились Благодійний фонд «Кобзар» (Володимир Маргітич, Володимир Бортнійчук, Олександр Цанько), міський голова Берегова Золтан Бабяк, угорське  генконсульство (Ендре Саліпскі) та ін.

Автором бронзової скульптури став відомий закарпатський митець Василь Олашин.

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути