chrome firefox opera safari iexplorer

Україна починається з Бердичева. «7 чудес» відвідали місто

31 жовтня 2016 о 12:31

Ініціатор акції «7 чудес України: історичні міста та містечка»  Микола Томенко разом із журналістами за підтримки місцевої влади та депутата Олександра Ревеги відвідали місто Бердичів.

Україна починається з Бердичева. Так про містечко на Житомирщині писав французький письменник Оноре де Бальзак. Нині Бердичів змагається у проекті “7 чудес України” та має усі шанси потрапити до списку найкращих.

Головною святинею Бердичева вважають цей монастир Босих кармелітів. Тут нині перебуває Чудотворна ікона матері Божої Бердичівської. Її монастиреві подарував воєвода Януш Тишкевич. Родині його належала і фортеця, зведена у ХVI столітті. Це – лише копія оригінального Образа. Та навіть її вважають цілющою.

Монастир Босих кармелітів

Монастир Босих кармелітів

На території монастиря діють два музеї – Джозефа Конрада, поляка за походженням,класика англійської літератури та уродженця української землі.

НавколоUA

НавколоUA

А також музей історії міста, в якому знаходяться речі побуту жителів, єврейської общини, а також декілька музичних інструментів, серед яких і рояль 18 століття.

Головний вхід

Головний вхід

Історія Бердичева тісно переплетена і з єврейською культурою. Неподалік центру могила цадика Леві Іцхака Бердичівського. Ще за життя його визнали лідером хасидизму на Волині. Некрополь став місцем паломництва хасидів з усього світу. Своє ім’я в історію Бердичева вписав і Оноре де Бальзак.

smgn.com.ua

smgn.com.ua

У костелі Святої Варвари французький письменник повінчався з польською графинею Евеліною Ганською.

swrailway.gov.ua

swrailway.gov.ua

Історики розповідають – місцева архітектура, великодушність мешканців та кілька десятків рецептів хліба – Бальзак вважав головними цікавинками міста.

Ми часто у Бердичиві згадуємо його слова. Він сказав Україна починається з Бердичева“, – говорить Лариса Коломієць, науковий співробітник музею історії міста Бердичів.

Пишаються у місті не лише історичним минулим – на центральній площі Бердичева – пам’ятник пиву. Містяни так полюбляють свій хмільний напій, який виробляють за оригінальним рецептом ось уже понад 100 років, що вирішили його увічнити.

facebook.com

facebook.com

Ми не могли не приїхати в Бердиців оскільки це унікальне місто, яке не даремно увійшло до числа фіналістів акції 7 чудес України оскільки це Свята і рідна земля для дуже багатьох націй“, – говорить Микола Томенко, організатор всеукраїнської акції “7 чудес України”.

Нагадаємо, що місто Бердичів вже набрало більше 5 тис. голосів і все ще потребує підтримки його прихильників та жителів. Віддати свої голоси за 7 найбільш достойних, на Вашу думку, міст та містечок, а також ознайомитися з конкурсантами можна за посиланням: 7chudes.in.ua

Підведення підсумків та оголошення переможців всеукраїнської акції  відбудеться не у вересні, а в День української писемності та мови, 9 листопада.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути