chrome firefox opera safari iexplorer

У Відні демонструють роботи відомого українського скульптора

31 жовтня 2016 о 13:24

До 12 лютого 2017 року у Зимовому Палаці музею «Бельведер» – колишній резиденції принца Євгена Савойського – триває виставка пізньобарокової скульптури Йоана Георга Пінзеля під назвою «Небесний: барокова скульптура Йоанна Георга Пінзеля».

27 жовтня 2016 року відбулось офіційне відкриття проекту за участі Міністра фінансів Австрії Ганса Георга Шеллінга, Директора Бельведеру Агнес Хусляйн-Арко та Посла України Олександра Щерби, як повідомляє офіційний веб-сайт Посольства України в Республіці Австрія.

"Для мене просто щастя, що Україна звучить у Відні так голосно і так позитивно. Звичайно, якби я організовував, то і слово Україна на афіші було б. Але і без цього, ця виставка — величезна для нас річ. Вже зараз про неї говорять, як про один із «хітів» різдвяного сезону у Відні. І про Україну згадують. Про Возницького, ви праві, менше... Про таких Христос казав «сіль землі». Але я переконаний, якби професор Возницький побачив би цю виставку, він би втішився. Це одна з найбільш вражаючих виставок, де я бував... Хочете відчути особливу гордість за Україну? Хочете побачити, як австрійці шанобливо схиляють голову перед нашим мистецтвом? Тоді приходьте. Це просто не можна пропустити", — прокоментував подію у Facebook Олександр Щерба, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австрії.

На жаль, делегація України на заході (представлена генеральним директором Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького Тарасом Возняком, головним зберігачем Ігорем Хомином, мистецтвознавчинею Оксаною Козир та співробітницею Галереї Оксаною Козинкевич, а також народним депутатом і колекціонером Сергієм Тарутою) не була підсилена ні керівництвом Міністерства культури України, ні жодним з віце-прем`єрів, які курують сферу культури.

На виставці представлено 20 робіт великого майстра з фондів Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.

«Бельведер хотів показати експонати з трьох наших областей – Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської. Це ті твори, що були в Луврі. Але так сталося, що не вдалося домовитися про скульптури з Тернополя та Івано-Франківська», — пояснила Лариса Разінкова, директор галереї у 2012—2016 рр., до якої в минулому році звернувся представник «Бельведеру» з пропозицією про організацію виставки в Австрії.

Це друга виставка доробку Йоанна Георга Пінзеля з фондів Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького закордоном. Вперше світ побачив його роботи в Луврі (Париж, Франція), у 2012-му році.

10 лютого

Інші дати
Василь Ремесло
1907 –  український вчений-агроном, селекціонер. Створив і районував 20 сортів озимої пшениці («Миронівська-808» давала в сім разів більший урожай, ніж інші сорти), видав понад 200 наукових праць, в тому числі 5 монографій.
Розгорнути
Народився Георгій Малаков
1928 – український графік (серії «Київ. 1941–1945», «Київ у грізний час», «Завойовники морів» та ін.).
Розгорнути
Юхима, Охріма
Якщо вітряно, то літо буде мокрим
Розгорнути
240 років від дня народження Василя Каразіна
(1773, с.Кручик Харківська область – 1842) - український вчений, винахідник, громадський діяч. Засновник першого у східній Україні Харківського університету, автор численних відкриттів в галузі органічної та неорганічної хімії.
«Блаженний вже стократно, якщо випадок дав можливість зробити бодай найменше добро люб»язній моїй Україні…» (Василь Каразін)
Розгорнути
Народився Роберт Клявін (Візиренко)
1929 р. – український артист балету, балетмейстер, педагог. Партії: Степан («Лілея» К. Данькевича), Лукаш («Лісова пісня» М. Скорульського). Ролі у фільмах «Лілея», «Летючий корабель», «Будні карного розшуку» та ін.
Розгорнути

Новини Дивитися всі