chrome firefox opera safari iexplorer

Калина – найкраща альтернатива каві

03 листопада 2016 о 15:38

Виявляється, тонізуючу дію калини можна порівняти з кавою. Про корисні властивості калини та правила її зберігання розповіла дієтолог Галина Незговорова у програмі «Сніданок з 1+1».

За словами дієтолога, ягоди калини містять удвічі більше вітаміну С, ніж цитрусові. Тож, для забезпечення добової норми, достатньо лише 1 столової ложки ягід.

Крім того, калина:

1. Знижує холестерин у крові.
2. Покращує роботу серця.
3. Попереджає розвиток анемії.
4. Стимулює апетит.
5. Покращує сон.

Дієтолог зауважила, що калину не рекомендують вживати при гострому запаленні шлунка та кишечника, гіпотонії, подагрі й індивідуальній непереносимості.

ВІДВАР З ЯГІД КАЛИНИ
Допоможе при застуді та хронічних захворюваннях легеневої системи.

ВІДВАР З КОРИ КАЛИНИ
Застосовують при хронічних захворюваннях шкіри та підвищеному потовиділенні.

СІК з ягід калини здавна використовують як жовчогінний та сечогінний засіб, а в косметології – як омолоджувальний, – каже дієтолог.

ПЛОДИ калини використовують для покращення самопочуття хворих на цукровий діабет і для повернення гармонії при депресії.

За словами експерта, зберігати калину краще у замороженому вигляді. До речі, при заморожуванні та сушінні гіркота калини втрачається.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...