chrome firefox opera safari iexplorer

Перелік продуктів, які не варто вживати натщесерце

23 листопада 2016 о 09:05

Чи замислювалися ви коли-небудь про продукти, які з’їдаєте першими зранку? Вважаєте це справою смаку? Проте вчені дійшли висновку, що якщо знати, які продукти не варто вживати натщесерце, можна уникнути безлічі недуг!

«Україна молода» наводить перелік продуктів, які лікарі не рекомендують вживати на порожній шлунок.

1. Цитрусові

Ці, безумовно, корисні фрукти, якщо вживати їх натщесерце, можуть стати причиною алергії і навіть гастриту. Тому фахівці здорового харчування рекомендують все ж таки спочатку з’їсти за сніданком, наприклад, вівсянку, а вже потім запивати цитрусовим соком.

2. Банани

Банани містять велику кількість магнію, який особливо необхідний для роботи серцево-судинної системи. Однак, з’ївши банан на голодний шлунок, ви можете спровокувати порушення кальцієво-магнієвого балансу.

3. Сирі овочі

Усі сирі овочі містять кислоти, які, на жаль, можуть подразнювати слизову оболонку порожнього шлунка. А ви ж не хочете мати гастрит або виразку шлунка? Тож краще уникайте натщесерце овочів у сирому вигляді.

4. Солодке

Наша підшлункова залоза вранці прокидається поступово, разом із нами. І ще не в змозі відразу виробити велику кількість інсуліну. Тож, аби не спровокувати зранку високий рівень цукру в крові, варто відмовитися від солодощів на голодний шлунок.

5. Йогурт

Так, йогурт теж потрапив до цього переліку! Але, на відміну від інших продуктів зі списку, від вживання йогурту натщесерце немає особливої шкоди, але й користі теж. Уранці наш організм здатний самостійно справлятися, без йогуртових бактерій. Максимальну користь нашому організму принесе йогурт, якщо вживати його через кілька годин після пробу­дження.

6. Кава

Традиційний ароматний напій уранці смакує багатьом. Однак майте на увазі: кава справляє подразнюючий ефект на слизову оболонку шлунка, провокуючи його до вироблення шлункового соку, що може призвести до виразки і гастриту.

7. Холодні напої

Щоб уранці поступово запустити наш травний тракт у роботу, необхідно випити щось тепле, найкраще — склянку води. А холодними напоями ми можемо тільки зіпсувати роботу шлунка на весь день, кажуть фахівці.

10 квітня

Інші дати
Микола Касьян
1937 –  український лікар, родоначальник мануальної терапії в СРСР та Україні.
Розгорнути
Народився Віктор Близнець
(1933, с. Володимирівка Кіровоградської обл. - 1981) - український письменник. Переказав для дітей "Повість минулих літ". Автор книжок "Ойойкове гніздо", "Паруси над степом", "Древляни", "Звук павутинки", "Женя і Синько", "Як народжується стежка", "Земля світлячків", "Людина в снігах" та ін.
Розгорнути
Народився Петро Нестеровський
(1914, м. Варшава, Польща - 1998) - український драматург, театральний критик. Автор п'єс "В дорозі", "Гірська балада", кіноповісті "Юність Заньковецької". За йогго сценаріями знято фільми "Леся Українка", "Михайло Коцюбинський".
Розгорнути
Народився Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Мстислав (Степан Іванович Скрипник)
(1898, м.Полтава – 1993) - український церковний діяч, Патріарх УАПЦ, Перший Святійший Патріарх УПЦ-КП.
«Наявність кількох православних церков є дійсністю під сучасну пору. Це нездоровий стан. Главам цих Церков треба зійтися і побути разом так довго, аж поки не знайдуть усього потрібного для об’єднавчого Акту. А потім, на Соборі обрати одного предстоятеля, Патріарха Київського і всієї України» (Патріарх Мстислав)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...