chrome firefox opera safari iexplorer

Перелік продуктів, які не варто вживати натщесерце

23 листопада 2016 о 09:05

Чи замислювалися ви коли-небудь про продукти, які з’їдаєте першими зранку? Вважаєте це справою смаку? Проте вчені дійшли висновку, що якщо знати, які продукти не варто вживати натщесерце, можна уникнути безлічі недуг!

«Україна молода» наводить перелік продуктів, які лікарі не рекомендують вживати на порожній шлунок.

1. Цитрусові

Ці, безумовно, корисні фрукти, якщо вживати їх натщесерце, можуть стати причиною алергії і навіть гастриту. Тому фахівці здорового харчування рекомендують все ж таки спочатку з’їсти за сніданком, наприклад, вівсянку, а вже потім запивати цитрусовим соком.

2. Банани

Банани містять велику кількість магнію, який особливо необхідний для роботи серцево-судинної системи. Однак, з’ївши банан на голодний шлунок, ви можете спровокувати порушення кальцієво-магнієвого балансу.

3. Сирі овочі

Усі сирі овочі містять кислоти, які, на жаль, можуть подразнювати слизову оболонку порожнього шлунка. А ви ж не хочете мати гастрит або виразку шлунка? Тож краще уникайте натщесерце овочів у сирому вигляді.

4. Солодке

Наша підшлункова залоза вранці прокидається поступово, разом із нами. І ще не в змозі відразу виробити велику кількість інсуліну. Тож, аби не спровокувати зранку високий рівень цукру в крові, варто відмовитися від солодощів на голодний шлунок.

5. Йогурт

Так, йогурт теж потрапив до цього переліку! Але, на відміну від інших продуктів зі списку, від вживання йогурту натщесерце немає особливої шкоди, але й користі теж. Уранці наш організм здатний самостійно справлятися, без йогуртових бактерій. Максимальну користь нашому організму принесе йогурт, якщо вживати його через кілька годин після пробу­дження.

6. Кава

Традиційний ароматний напій уранці смакує багатьом. Однак майте на увазі: кава справляє подразнюючий ефект на слизову оболонку шлунка, провокуючи його до вироблення шлункового соку, що може призвести до виразки і гастриту.

7. Холодні напої

Щоб уранці поступово запустити наш травний тракт у роботу, необхідно випити щось тепле, найкраще — склянку води. А холодними напоями ми можемо тільки зіпсувати роботу шлунка на весь день, кажуть фахівці.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути