chrome firefox opera safari iexplorer

Азовське море втрачає рибу

10 січня 2017 о 10:37

Азовське море — це світова рибна перлина, яка ще недавно у 6,5 разів перевершувала з рибопродуктивності Каспійське море.

На сьогодні, за інформацією Асоціації рибалок України, ресурси Азовського моря практично знищені.

Як твердять екологи, із 40 промислових видів риб для повноцінного вилову залишилось лише три — тюлька, бичок та хамса, інші виловлюються в мізерній кількості.

Вчені пропонують призупинити промисловий вилов риби у водах Азова хоча би на 5 років. Саме стільки потрібно, щоб море почало повертати свій рибний потенціал, вважають вони.

За даними Держекоінспекції Мінприроди України, за останнє десятиліття більш ніж у 20 разів знизився обсяг вилову піленгаса, в 5 разів ― судака, в 7 разів ― камбали-калкана.

Еколог Геннадій Молодан, директор Національного природного ландшафтного парку «Меотида», переконаний, що настільки критичної ситуації ще не було.

«Азовське море згубила безвідповідальність і жадібність. Жоден вид риби не пропав просто так. Але не все так погано ― властивість екосистеми до самовідтворення ще не втрачена, тому треба негайно приймати жорсткі заходи в галузі охорони та відтворення рибних запасів», ― сказав пан Молодан.

Він переконаний, що промисловий лов риби в Азовському морі треба заборонити не менш ніж на 5 років.

«Думаю, що повернути Азовському морю колишній потенціал можна за однієї умови ― якщо закрити промисловий вилов на 5 років. Вудкою ― лови, ніхто не проти, але знай: вийдеш у море з сіткою або тралом ― отримаєш «статтю». При чому жорсткі заходи потрібно вводити як українській, так і російській стороні», ― додав еколог.

Олександр Чистяков, голова Асоціації рибалок України, переконаний, що пряма заборона промислу не повинна бути самоціллю, вона без Програми раціонального, цивілізованого використання водних біоресурсів Азовського моря в гармонії з природою, нічого не дасть.

Водночас «Азоврибохорона» повідомила, що у 2016 році в Азовському морі виловлено рекордну кількість риби та водних ресурсів ― майже 36 тисяч тонн. Найбільше зловили бичка (21 тис. тонн), тюльки (12,5 тис. тонн) та хамси (2 тис. тонн). Промисел у 2016 році здійснювали 150 українських користувачів.

Розділи: Довкілля

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...