chrome firefox opera safari iexplorer

Надзвичайний стан в енергетиці діятиме до 17 березня

16 лютого 2017 о 15:48

Розпорядження уряду про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії діє протягом місяця

Про це йдеться в тексті розпорядження уряду, повідомляє Еспресо.ТВ.

«Міністерству енергетики та вугільної промисловості за три дні до закінчення строку дії цього розпорядження поінформувати Кабінет Міністрів України про стан його виконання», — вказано у тексті розпорядження.

Розпорядження набирає чинності з дня, що настає за днем його опублікування, і діє протягом місяця.

Раніше повідомлялось, що Кабінет міністрів України підтримав постанову про запровадження надзвичайного стану в енергетиці України через блокаду на Донбасі.

Надзвичайний стан в енергетиці України, згідно з розпорядженням уряду, набуде чинності завтра, 17 лютого.

Як пояснюють експерти, режим НС дозволить управляти енергетикою в ручному режимі, за необхідності – відключати світло і вводити для окремих підприємств план споживання електроенергії. Крім того, Держінспекція буде контролювати режим споживання електричної і теплової енергії – підприємства повинні максимально економити ресурси.

На режим максимальної економії також перейдуть і постачальники теплової енергії. Теплові електростанції повинні працювати на мінімальних потужностях, які при цьому дозволять генерувати тепло і постачати його населенню.

Відключення світла загрожує Київській, Дніпропетровській, Харківській, Чернігівській, Запорізькій, Сумській та Черкаській областях. Саме в цих регіонах генерація електроенергії відбувається за допомогою антрацитового вугілля.

На даний момент невідомо, як довго українцям доведеться сидіти без світла. Швидше за все, йдеться про період пікового споживання – коли більшість українців повертаються додому і споживання різко збільшується.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути