chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям ввели абонплату за користування газом: скільки доведеться платити

29 березня 2017 о 09:58

З квітня українцям, які мають газові плити, газколонки для підігріву води або які опалюють будинки газом, доведеться платити за нього більше. Особливо постраждають самотні жителі багатоповерхівок — для них суми в платіжках зростуть більш ніж удвічі.

Причина в тому, що Нацкомісія з регулювання енергетики і компослуг (НКРЕ) дозволила постачальникам газу окремо стягувати з усіх споживачів плату за газ і окремо за «доставку» палива в квартиру (абонплату).

Зараз ця абонплата вже включена в тариф, але з квітня вона ще і зросте.

Скільки платитимуть за газ українці, з'ясувала «Сегодня».

Як розрахував спеціально для «Сегодня» директор енергопрограм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський, для квартири з газплитою без лічильника абонплата складе приблизно 46 грн на місяць, плюс доплата за нормами з розрахунку 4,4 куб. м за кожного зареєстрованого мешканця. Але зате кубометр газу подешевшає приблизно на 90 коп., або до 6 грн, так з нього «піде» абонплата.

Якщо зараз плата за газ на місяць становить 31 грн/ос. (26 грн), то з квітня для одного мешканця буде близько 72 грн (46+26), з двох — 98 грн (46+26×2) і т. д. Якщо є лічильник, то, звичайно, платити доведеться за його фактичними показами плюс абонплата.

У тих, в кого вдома встановлений газовий котел для опалювання, абонплата виявиться вищою, бо вона залежить від максимальної пропускної здатності лічильника. А в цьому випадку лічильник потужніший, бо повинен врахувати значно більшу витрату газу. Абонплата складе 50-70 грн/міс. залежно від регіону, плюс оплата по лічильнику.

«У підсумку ті, хто опалює будинок газом, виявляться у виграші, бо у них витрата газу 200-300 куб. на місяць, тобто економія на здешевлення газу перекриє введення абонплати», — пояснив Землянський.

 

Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути