chrome firefox opera safari iexplorer

На Закарпатті починає квітнути Долина нарцисів

05 травня 2017 о 12:58

У знаменитій Долині нарцисів поблизу Хуста на Закарпатті почали зацвітати перші нарциси. Невдовзі заповідний масив прийматиме гостей з різних куточків України та з-за кордону, повідомляє ZAXID.NET з посиланням на Khust.Today.

Нині бутони і перші квіти можна побачити біля першого та другого оглядових майданчиків заповідника.

У Карпатському біосферному заповіднику попередили, що традиційного масового цвітіння Долини на початку травня ще не буде. Через холодну, ба навіть морозну весну, цвітіння буде пізнішим, ніж зазвичай.

У заповіднику розповіли і про можливі терміни масового цвітіння – його можна буде побачити уже 6-9 травня. Та найоптимальніший період для відвідин заповідника – 13-14 травня. Проте і ці прогнози є тільки орієнтовними через мінливу погоду.

В адміністрації заповідника також повідомили, що до та після масового цвітіння Долину нарцисів можна буде відвідати за нижчими цінами. Квитки вартуватимуть 20 грн для дорослих, 15 – для студентів та 10 – для дітей. У період цвітіння вартість квитків на 5 грн вища для кожної категорії.

Як повідомляв ZAXID.NET, що одне з найпопулярніших туристичних місць України — Долина нарцисів — частково вигоріла через випалення старої трави, але квіти не постраждали.

Долина нарцисів — заповідний масив, що розташований в урочищі Кіреші, за 4 км від міста Хуста Закарпатської області. З 1992 року перебуває у складі Карпатського біосферного заповідника, що входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути