chrome firefox opera safari iexplorer

Лише половині молоді України притаманний патріотизм

20 квітня 2011 о 09:43

«Інвестуючи в молодь, ми інвестуємо в майбутнє нашого суспільства», — сказав голова Європейського парламенту Єжи БУЗЕК, коментуючи результати дослідження Інституту Горшеніна за підсумками річної програми міжнародних соціологічних досліджень «Студенти – образ майбутнього», проведених в 2010 – 2011 рр. в Україні, Росії, Казахстані і Польщі.

Зокрема, експерти дійшли висновку, що більшості молодих людей сучасності ще притаманне почуття патріотизму і гордості за свою країну.

Згідно з підсумкам програми, більшість молодих людей кожної з досліджених країн пишаються тим, що є громадянами своєї держави.

При цьому найбільш патріотичною державою виявився Казахстан (68,2%), потім – Росія (66,5%), Польща (61,9%) і Україна (55,4%).

Негативно на запитання про патріотизм відповів, у середньому, тільки кожен десятий респондент: у Казахстані – 9,1%, Польщі – 10,5%, у Росії – 12,1%, в Україні – 13,5%.

Приблизні третині представників кожної з держав важко відповісти на це запитання.

Є.БУЗЕК зазначив, що Європейський Союз упевнений у тому, що майбутнє залежить від молоді. «Світу потрібні енергія та ентузіазм молодих людей, які готові і прагнуть долати перешкоди, що стоять у них на шляху», — сказав він.

За його словами, державна політика має формуватися з урахуванням потреб молодих поколінь.

«В часи хиткого економічного зростання і високих показників безробіття нам необхідно допомагати молоді реалізовувати свої очікування і надавати їй умови для саморозвитку», — вважає глава Європарламенту.

Він також підкреслив, що сьогодні дуже важливо забезпечити молодих людей безперешкодним доступом до якісної освіти і рівними можливостями на ринку працевлаштування.

«Молодь – це ядро будь-якого суспільства. Влада відповідає за те, аби вселяти відчуття активної громадської позиції, солідарності і толерантності молодшим поколінням. Ми активно підтримуємо мобільність студентів усередині кордонів ЄС і за їх межами. Це найкращий інструмент для боротьби із забобонами і розвитку взаєморозуміння між культурами. Ми повинні пам`ятати, що, інвестуючи в сьогоднішню молодь, ми інвестуємо в майбутнє нашого суспільства», — підкреслив Є.БУЗЕК.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути