chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям компенсуватимуть витрати у тяганині з державою?

21 квітня 2011 о 13:35

Уряд України схвалив законопроект, згідно з яким громадянинові буде компенсовано його витрати на адвоката в разі, якщо він виграє суд у цивільній або адміністративній справі.

При цьому гонорар адвоката, який буде компенсований, не може перевищувати 384 грн. за годину його роботи (40% розміру мінімальної заробітної плати).

Компенсація судових витрат тому, хто виграв суд, — світова практика. Така практика існує і в Україні, але тільки для господарських спорів у судах. Юридична особа може подати позов на 10 тисяч доларів, виграти справу і зажадати від сторони, що програла, компенсації своїх витрат на адвоката в розмірі хоч 20 тис. дол., хоч 2 млн. дол. — жодних обмежень закон не передбачає. У кожному конкретному випадку суд, визначаючи розмір компенсації, виходить з принципу розумності. До 2005 року схожа практика була і в цивільних справах, тільки розмір компенсації судових витрат був обмежений 5% виграної суми.

«Однак у 2005 році набули чинності нові процесуальні кодекси, в яких ця норма вже була відсутня», — розповів журналу WEEKLY.UA адвокат Клим БРАТКОВСЬКИЙ. За словами експерта, «якщо Верховна Рада цей закон прийме, громадянам набагато простіше буде судитися, особливо в адміністративних справах, тобто з державою. І чиновники десять разів подумають, перш ніж доводити справу до суду. Адже якщо громадянин виграє суд, компенсацію його адвокатові заплатять з держбюджету, а чиновника, який допустив витрату державних коштів, начальство по голівці не погладить».

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути