chrome firefox opera safari iexplorer

Католицьке Різдво тепер в Україні вихідний день

16 листопада 2017 о 11:57

Верховна Рада України внесла 25 грудня до переліку вихідних днів у зв'язку із Різдвом Христовим за Григоріанським календарем, а 2 травня виключила з переліку вихідних.

«За» законопроект № 5496 проголосували 238 народних депутатів, повідомляє Zaxid.net.

Законопроект встановлює святковим та вихідним днем 25 грудня, натомість 2 травня буде робочим.

Документ ще має підписати спікер парламенту Андрій Парубій та президент України Петро Порошенко. Потім текст опублікують в офіційному виданні «Голос України». На наступний день після цього зміни наберуть чинності.

За даний законопроект депутати голосували 5 разів, оскільки частина нардепів хотіла виключити 2 травня зі списку вихідних днів, а інша була категорично проти. Зрештою, депутати погодилися, що 25 грудня має бути вихідним, а 2 травня — робочим днем.

Зазначимо, що в Україні вихідним до цього було лише 7 січня, коли відзначають Різдво Христове за юліанським календарем (святкують Українська, Російська, Грузинська, Сербська, і Польська Єрусалимська православні церкви, а також Греко-католицька церква в Україні).

За словами авторів ініціативи, близько 11 тис. релігійних католицьких і протестантських громад, що складає біля 30% від усіх діючих релігійних організацій України, святкують Різдво Христове за григоріанським календарем, тобто 25 грудня, яке є в Україні робочим днем.

Розділи: Суспільство

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...