chrome firefox opera safari iexplorer

У Кам’янці-Подільському знайшли рідкісну монету ХІV ст. з Сілезії

09 січня 2018 о 08:54

Рідкісна монета кінця XIV століття поповнила фондосховище Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника на початку січня 2018 року.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника в Facebook.

Зазначається, що під час археологічних досліджень 2017 року по вул. П'ятницькій, 12 в об'єкті литовського часу знайшли рідкісну монету, яку вдалось ідентифікувати завдяки дослідниці-нумізмату Ірині Хромовій.

Виявилося, що це – геллер Анни Рацибузької (1380—1405 рр.), який карбували у місті  Рацибуж (Сілезія).

 

 

На аверсі монети зображена готична літера А, збоку – хрест. На реверсі – орел.

У коментарях до посту інші дослідники вказують, що слов’яни назву міста Рацибуж вимовляли як Ратибор.

За інформацією Кам'янець-Подільської міськради, загалом під час археологічної експедиції на місці житла з вальок, знайденого у південній частині Польського ринку, були виявлені монети XIV-XVІІ ст.

Такий різновид житла, як стверджують дослідники, був популярним в золотоординські та литовські часи. Виявлені монети свідчать, що Кам’янець-Подільський на той час відігравав важливу роль у житті краю.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути