chrome firefox opera safari iexplorer

 23 квітня — Всесвітній день книг і авторського права  

23 квітня 2020 о 06:10
telegraf.com.ua

Саме цей день обраний не випадково.  23 квітня 1616 року померли троє геніїв світової літератури: Вільям Шекспір,  Мігель де Сервантес Сааведра, Інка Гарсіласо де ла Вега. Людство втратило великих творців, але у спадок від них отримало їхні безсмертні творіння.

1995р. ЮНЕСКО на  своїй конференції в Парижі  ухвалила рішення про відзначення цього дня. Головна його мета – плекати у молодого покоління повагу до літератури, прищеплювати любов до читання книг, котрі становлять надзвичайно важливу складову духовної спадщини людства за всіх епох і народів. 

Відома фраза про те, що книга є джерелом знань. Але водночас книга – це і цілком можливий для будь-кого доступ до головних людських цінностей, духовних  і світоглядних принципів,  творчих досягнень людства. Книга — носій  різноманітної інформації, на основі якої побудований освітній процес у світі.  Книга – основа самоосвіти, шлях до внутрішньої гармонії.   Нарешті, книга дає людям унікальну можливість передавати життєвий та історичний досвід наступним поколінням.

День книги та авторського права, безумовно,  служить неперервному культурному, освітньому  і духовному збагаченню людства.   

Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути