chrome firefox opera safari iexplorer

Чому Всесвітній день інтернету святкують саме 4 квітня?

04 квітня 2019 о 06:08
inf.kpnu.km.ua

Щороку святкування відбувається 4 квітня – у день пам'яти святого Ісидора Севільського, якого Католицька церква визнала заступником Інтернету.

У 1998 році Папа Римський Іоанн Павло II визнав Всесвітню мережу енциклопедією людського знання, а у лютому 2001 року її покровителем обрали Ісидора Севільського, якого вважають першим енциклопедистом.

Найбільша праця Ісидора «Етимології» містила 20 томів і справді була енциклопедією того часу. Крім того, вважається, що Ісидор Севільський вперше застосував у своїй праці систему перехресних посилань, яка віддалено нагадує гіперпосилання, використовувані в Мережі.

Тому саме в пам'ять про святого Ісидора (хоча були й інші кандидатури) Папа Іоанн Павло II започаткував День Інтернету, який за 17 років став популярним святом серед користувачів Всесвітньої мережі.

Дата 4 квітня – 4.04 – також нагадує поширену помилку 404 («Сторінку не знайдено»).

Джерело: uamodna.com
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути