chrome firefox opera safari iexplorer

23 травня — День Героїв

23 травня 2019 о 11:02
kazatin.com

День Героїв  — щорічне свято на  честь борців за свободу і незалежність України. Цього дня вшановують  лицарів Київської Руси-України, українських козаків, січових стрільців, вояків Армії УНР, УПА, борців за волю та захисників України новітньої доби. 

Свято Героїв було започатковане  Збором ОУН у 1941р...  У 1999р. на сесії Львівської обласної ради було ухвалено відзначати  його щороку  23  травня.     

Саме травень обрано  тому, що цього місяця  від рук ворогів загинули великі українські патріоти  Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець.

Свято почало набувати розголосу лише після здобуття Україною незалежності — до того цей день відзначали підпільно.  

День Героїв не є офіційним святом дотепер, але в багатьох областях України не лише громадськість, а й місцеві влади беруть участь в урочистостях. 

До речі, громадськість не раз зверталася до Верховної Ради з пропозицією встановити День Героїв на державному рівні. Однак, вочевидь, народні депутати поки що не «доросли»   до вшанування українських героїв.

Розділи: Унікальне

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...