chrome firefox opera safari iexplorer

«Рідна країна» встановила всеукраїнський рекорд

06 липня 2018 о 21:00

Сьогодні в Золотоніському районі поблизу села Благодатне відбулися ювілейні зажинки, ініціатором яких традиційно став фонд Миколи Томенка «Рідна країна». Подію розпочали за українськими обрядами з молитвою та піснями.

Традиційно в Центральній Україні жнива розпочинали за тиждень до свята Петра і Павла та обов’язково в «жіночі» дні: середу, п’ятницю чи суботу. У святковому одязі, з серпами та косами, люди виходили в поле на зажинки, або Свято першого снопа. Священик благословляв роботу і перший сніп, просив у Бога доброго врожаю. Зажинали під обрядові пісні та примовляння.

Цьогорічні зажинки стали ювілейними, а саме десятими, в історії відродження цієї національної традиції. Ініціатор дійства Микола Томенко розповів, що основною ідеєю залишається об`єднати людей і з села, і з міста у свято першого снопа, оскільки від результату жнив залежить життя країни.

"Традицію було започатковано «Рідною країною» у 2006 року. На цьому полі за ці роки побували багато зірок спорту, акторів та співаків, які завжди готові долучитись до української культури, — розповів Микола Томенко і повідомив, що цього року учасники зажинок не лише навчились традиційній праці, а й стали рекордсменами. — Ми звернулися до Національного Реєстру Рекордів України для того, щоб встановити рекорд під назвою «Наймасовші зажинки на одному полі».

 

Делегація на чолі з президентом Національного Реєстру Рекордів України Валентином Щербачовим зафіксували більше 60 женців в одній локації. 

“Спортивних рекордів фіксував тисячі. Але сьогоднішній мене вразив. Це оптимістичний рекорд і зрозумілий по-людськи для кожного українця, – говорить Валентин Щербачов. – Коли ти живеш на цій землі, то маєш не паплюжити її, а ставитися з повагою, повертаючи те, що береш від неї. Цей рекорд наймасовіших зажинків дійсно унікальний, не знаю, хто його й перевершить. Хіба Микола Томенко з черкащанами зійдуться і наступного року”.

Почесними жницями дійства обрали Народну артистку України Жанну Боднарук та призерку чемпіонатів Європи Яну Бондар.

Загалом із косами і серпами на поле вийшло 65 осіб. Організатору рекорду Миколі Томенку було вручено сертифікат про його встановлення. Аналогічний сертифікат також отримав і директор СТОВ “Чапаєвське” Анатолій Марченко.

“Я вже понад 40 років в аграрному секторі, то нинішній рік – один із найбільш благодатних щодо врожаю. Два дощі в травні, два дощі в червні. Озимі перезимували нормально. Ми збирали озимий ячмінь, то врожайність – 47 ц/га. На пшеницю прогнозую 50 і понад 50 ц/га. Це нормально і дай Бог, щоб уся Україна такі показники зібрала”, – спрогнозував майбутній врожай Анатолій Марченко. 

 

 
Розділи: Унікальне

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...