chrome firefox opera safari iexplorer

20 липня 1921 року народилася українська балерина Оксана Вікул

20 липня 2020 о 07:19
writercenter.ru

Талановита артистка балету, хореограф Оксана Миколаївна Вікул народилася у м. Кам’янці-Подільському на Хмельниччині.

Донька Миколи Вікула, відомого хіміка, автора «Російсько-українського словника термінів фізики і хімії», одного із засновників ОУН.

Онука о.Павла Вікула, православного священика.

Дружина журналіста, мецената, церковного діяча Олександра Воронина-Варавви.

1923р. Оксана разом з матір’ю емігрувала до Праги. Навчалася в Українському вільному університеті. Брала уроки балету у відомих педагогів-хореографів Єлизавети Нікольської, Анатолія  Демо-Довгопільського. Займалася у студії пластичного мистецтва.

Від 1944р. мешкала в Німеччині. Працювала у професійному театрі В.Заварихіна в Новому Ульмі, від 1947р. навчалась у його ж таки балетній школі в Мюнхені.

1950р. переїхала до Сполучених Штатів Америки. Виступала як солістка.

Авторка танців «Солоха», «Невдале побачення», «Куць», «Подолянка», «Верховино», «Обрядові українські дохристиянські танці» («Свято княгині Ольги»), «Молитва до Лади», «Ярило» та інших,  у яких талановито інтерпретувала в модерному стилі українські дохристиянські вірування та народні традиції.

Написала низку статей, присвячених танцю, найвідоміша з них — «Український народний танець: обряд і розвага».

Авторка книги спогадів «Дороги». 

Померла Оксана Вікул 21 вересня 2001р. в містечку Силвер Спрінг (штат Мериленд, США).

Підготувала Олена Бондаренко,

Громадський рух «Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути