chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко розповів про воєнний стан у відповідності до законодавства

26 листопада 2018 о 13:26
korupcia.com

Лідер політичної партії Громадський рух «Рідна країна» Микола Томенко на своїй сторінці у Facebook дав правову оцінку введенню воєнного стану.

«Пропоную правовий, а не політичний чи виборчий, погляд на ситуацію із введенням воєнного стану.

Ще раз підкреслюю, що не аналізую тут переваги чи недоліки воєнного стану, а пояснюю як правильно діяти у такому разі.

Отож, на сайті Президента йдеться про потребу на закритому та позачерговому засіданні ВР обговорити пропозицію Президента про рішення щодо введення воєнного стану.

Насправді у відповідності до статті 5 Закону “Про правовий режим воєнного стану” Президент не пропонує обговорити, а видає указ і негайно звертається до Верховної Ради щодо його затвердження.

Більше того, в указі президента про введення воєнного стану обов’язково повинно буде зазначено:
– обґрунтування необхідності введення воєнного стану;
– межі території, на якій вводиться воєнний стан, час введення і строк на який він вводиться;
– завдання військового командування, військових адміністрацій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо….;
– завдання суб’єктам забезпечення цивільного захисту….;
І найважливіше – вичерпний перелік конституційних прав та свобод людини і громадянина, які тимчасово обмежуються…а також тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб…;
– інша питання, що випливають із цього Закону.

Таким чином, зміст Указу Президента дасть змогу зрозуміти чи йдеться про введення воєнного стану чи лише про перенесення дати виборів Президента!

П. С. Тому пропоную зачекати текст Указу Президента про введення воєнного стану, про що, як відомо, говорилося чи анонсувалося різними державними і політичними діячами останні 4 роки, натомість Президент був категорично проти».

Розділи: Політика

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...