chrome firefox opera safari iexplorer

Фонд Томенка «Рідна країна» привітав дитячу бібліотеку зі 100-річчям

14 березня 2019 о 19:52

Представник фонду Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко привітав працівників та читачів Центральної міської бібліотеки імені Т. Г. Шевченка для дітей та передав просвітницькі подарунки.

Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва — один з головних бібліотечних осередків столиці України. Її статус визначено Урядом України як науково-дослідного, інформаційного та консультативного центру з питань культурного розвитку дітей міста Києва.

Бібліотека створена у 1919 році за клопотанням відомих діячів культури — П. Г. Тичини та В. К. Магеровського. Певний час тут працював бібліотекарем сам Павло Григорович Тичина. У квітні 1920 року за його пропозицією бібліотеці було присвоєно ім'я Тараса Григоровича Шевченка

Нагадаємо, що напередодні святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка та на честь Року Шевченка в Україні київська влада хотіла зробити оригінальний «подарунок» – приватизувавши будівлю дитячої центральної бібліотеки, що носить його ім’я.

Тоді силою громадськості Микола Томенко та інші діячі змогли захистити бібліотеку від зникнення.

Представник фонду Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко зазначив, що тоді робили все, щоб зберегти осередок культури малим читачам.

«Ми раді, що тоді нам вдалося захистити цей заклад від апетитів влади. Зараз вона є зразком якою має бути сучасна бібліотека. Я згадую ті часи з сумом, але ще сумніше стає від того, що хоч від того часу влада й змінилась, шанувати бібліотеки більше не стали. Сьогодні фонд „Рідна країна“ продовжує опікуватись бібліотеками різних рівнів, особливо в сільській місцевості, де заклади найменше фінансують».

 

Розділи: Суспільство

1 квітня

Інші дати
Василь Тарновський (молодший)
1837 – громадський і культурний діяч, меценат. Допомагав Т. Шевченку, «Київській Старовині», Київському історичному музею. Створив унікальну збірку шевченкіани, велику колекцію козацько-гетьманської музейної й архівної старовини. Фундатор Музею українських старожитностей, який він подарував Чернігівському земству (нині Чернігівський державний історичний музей).
Розгорнути
Народився Микола Гоголь
(1809, с. Великі Сорочинці Полтавська область - 1852) - український та російський письменник, драматург, поет, історик, фольклорист.
«Знаете ли вы украинскую ночь? О, вы не знаете украинской ночи! Всмотритесь в нее. С середины неба глядит месяц. Необъятный небесный свод раздался, раздвинулся еще необъятнее. Горит и дышит он. Земля вся в серебряном свете; и чудный воздух и прохладно-душен, и полон неги, и движет океан благоуханий. Божественная ночь! Очаровательная ночь!» (Микола Гоголь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...