chrome firefox opera safari iexplorer

Фонд Томенка «Рідна країна» привітав дитячу бібліотеку зі 100-річчям

14 березня 2019 о 19:52

Представник фонду Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко привітав працівників та читачів Центральної міської бібліотеки імені Т. Г. Шевченка для дітей та передав просвітницькі подарунки.

Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва — один з головних бібліотечних осередків столиці України. Її статус визначено Урядом України як науково-дослідного, інформаційного та консультативного центру з питань культурного розвитку дітей міста Києва.

Бібліотека створена у 1919 році за клопотанням відомих діячів культури — П. Г. Тичини та В. К. Магеровського. Певний час тут працював бібліотекарем сам Павло Григорович Тичина. У квітні 1920 року за його пропозицією бібліотеці було присвоєно ім'я Тараса Григоровича Шевченка

Нагадаємо, що напередодні святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка та на честь Року Шевченка в Україні київська влада хотіла зробити оригінальний «подарунок» – приватизувавши будівлю дитячої центральної бібліотеки, що носить його ім’я.

Тоді силою громадськості Микола Томенко та інші діячі змогли захистити бібліотеку від зникнення.

Представник фонду Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко зазначив, що тоді робили все, щоб зберегти осередок культури малим читачам.

«Ми раді, що тоді нам вдалося захистити цей заклад від апетитів влади. Зараз вона є зразком якою має бути сучасна бібліотека. Я згадую ті часи з сумом, але ще сумніше стає від того, що хоч від того часу влада й змінилась, шанувати бібліотеки більше не стали. Сьогодні фонд „Рідна країна“ продовжує опікуватись бібліотеками різних рівнів, особливо в сільській місцевості, де заклади найменше фінансують».

 

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути