chrome firefox opera safari iexplorer

НУБІП показав приклад як можна повернути Києву статус екологічної столиці

05 квітня 2019 о 13:42

Сьогодні в Ботанічному саду Національного університету біоресурсів і природокористування України був закладений найбільший за сортами сад магнолій.

За ініціативи ректора університету Станіслава Ніколаєнка були висаджені 20 традиційних та нових європейських сортів цих рослин, які за свою красу часто використовують у художніх творах і символіці.

В заході також взяв участь голова наглядової ради Микола Томенко. Він зазначив журналістам, що сьогодні Київ як ніколи потребує таких ініціатив.

«Колись однією з характеристик Києва був статус найзеленішої столиці Європи. За останні десятиліття Київ перетворюється в гірший приклад мегаполісу з непродуманою забудовою. Це призвело до того, що тема довкілля тепер оголошена поза законом. Якщо влада не думає про екологію, то це мають робити свідомі кияни».

Микола Томенко також розповів, що за останні НУБІП в цій сфері став прикладом для наслідування.

«Сьогодні університетський ботанічний сад є одним з найкрасивіших. Створений він фактично „з нуля“, бо за попереднього керівництва він був занедбаним. Тепер він є окрасою не лише Голосіївського району, а й столиці. Фактично хаотичний ліс перетворили на популярний парк — місце, де діти можуть дізнатись багато пізнавальної інформації про природній світ, а для школярів тут регулярно проводять інформативні заняття. Це яскравий приклад того, як можна поєднати приємне з корисним».

Томенко також закликав долучитись й інші вузи та бізнес-структури і, не чекаючи владу, впорядковувати занедбані сквери та парки.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути