chrome firefox opera safari iexplorer

НУБІП показав приклад як можна повернути Києву статус екологічної столиці

05 квітня 2019 о 13:42

Сьогодні в Ботанічному саду Національного університету біоресурсів і природокористування України був закладений найбільший за сортами сад магнолій.

За ініціативи ректора університету Станіслава Ніколаєнка були висаджені 20 традиційних та нових європейських сортів цих рослин, які за свою красу часто використовують у художніх творах і символіці.

В заході також взяв участь голова наглядової ради Микола Томенко. Він зазначив журналістам, що сьогодні Київ як ніколи потребує таких ініціатив.

«Колись однією з характеристик Києва був статус найзеленішої столиці Європи. За останні десятиліття Київ перетворюється в гірший приклад мегаполісу з непродуманою забудовою. Це призвело до того, що тема довкілля тепер оголошена поза законом. Якщо влада не думає про екологію, то це мають робити свідомі кияни».

Микола Томенко також розповів, що за останні НУБІП в цій сфері став прикладом для наслідування.

«Сьогодні університетський ботанічний сад є одним з найкрасивіших. Створений він фактично „з нуля“, бо за попереднього керівництва він був занедбаним. Тепер він є окрасою не лише Голосіївського району, а й столиці. Фактично хаотичний ліс перетворили на популярний парк — місце, де діти можуть дізнатись багато пізнавальної інформації про природній світ, а для школярів тут регулярно проводять інформативні заняття. Це яскравий приклад того, як можна поєднати приємне з корисним».

Томенко також закликав долучитись й інші вузи та бізнес-структури і, не чекаючи владу, впорядковувати занедбані сквери та парки.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути