chrome firefox opera safari iexplorer

«7 чудес України: малі батьківщини великих українців» — термін подачі пропозицій продовжено

18 березня 2020 о 15:22

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив ініціатор всеукраїнської акції «7 чудес України» Микола Томенко. 

«З огляду на ситуацію, яка склалася в Україні та світі, Оргкомітет загальнонаціональної акції „7 чудес України“ ухвалив рішення продовжити термін подачі пропозицій для проведення наступного етапу — „7 чудес України: малі батьківщини великих українців“.

Також нагадуємо, що Оргкомітет приймає заявки щодо маршрутів із описом історичних, природних та архітектурних об`єктів, пов`язаних з життям та діяльністю великих українців. Важливим також є наявність туристичної інфраструктури. 

Для прикладу, маршрут «Сковородинська Україна»: Київ — пам`ятник Григорію Сковороді на Контрактовій площі, Києво-Могилянська академія; 

Переяслав, Київська область — пам`ятник та музей на території Національного заповідника «Переяслав»; 

Чорнухи, Полтавська область — літературний музей, меморіальна садиба та пам`ятник Сковороди;

Сковородинівка, Харківська область — літературно-меморіальний музей, парк 18 століття, пам`ятник та могила Григорія Сковороди.»

Нагадаємо, що 30 вересня в пресцентрі «УКРІНФОРМ» відбулась презентація VIетапу всеукраїнської акції «7 чудес України: малі батьківщини великих українців». Томенко розповів, що ідея шостого етапу виникла не випадково. Вона пов’язана з тим, що відповідно до опитування, обізнаність українців щодо життя та діяльності видатних діячів сьогодні є досить незначною. Так третина не можуть сформувати повної картини про внесок в державотворення Івана Мазепи, Михайла Грушевського, Симона Петлюри чи Степана Бандери. 

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути